SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Zeki Aygün’le Derince Tökezlemeye Devam Ediyor
Zamlar Durdurulamıyor
Cemalettin İNCE
mm

İzmit Hürriyet’le Daha Çoook Gülümseyecek

İzmit Hürriyet’le Daha Çoook Gülümseyecek
Bu haber 05 Haziran 2019 - 2:24 'de eklendi

Kocaeli’de iktidarın kaybettiği tek belediye. Kocaeli’nin kalbi olan ilçe. Kocaeli’nin merkezi İzmit, art niyet kokan söylem ve gelişmelere sahne oldu. 31 Mart’ta İzmit Belediye Başkanlığı’na seçildi, rakibinle arasında oy farkı olmasına rağmen 2 haftada mazbatasını alabildi. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’ten bahsediyoruz. Açıklamalarıyla kent gündemini altüst eden, ulusal bazda yankı uyandıran İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet.

Kocaeli’nin gözü kulağı Fatma Kaplan Hürriyet’te. Kocaeli’de iktidar partisi Ak Parti’nin kaybettiği tek ilçe olması münasebetiyle dikkatler İzmit’in üzerinde. Başkan Hürriyet’in hata yapmasını bekleyenler de var, başkanlık koltuğuna getiren milletin hizmet beklentisi de var. İzmit her haliyle Kocaeli’nin en çok konuşulan ilçesi durumunda ve böyle de devam edecek.

İşte Kocaeli’nin ilgiyle takip ettiği İzmit’in Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Belediye’den işçi çıkarma iddiaları karşısında öyle bir çıkış yaptı ki; kent gündemine damgayı vurdu. Hizmet İş Sendikası tarafından işçi çıkarma iddiaları ve üyelerimizin haklarını koruyacağız çıkışı karşısında, basının karşısına çıkarak dobra dobra tüm gerçekleri anlattı. Ak Parti üst yetkililerinin yakınlarının işe alınmasından, seçimi kazanmasının açıklandığından sonra bile işçi alınmasından, vakıfa yapılan yardıma kadar pek çok konuyu kamuoyuyla paylaştı. Bunlara ayrıntılı bir şekilde değinmeyeceğim. Haberlerimizde tüm ayrıntısına kadar sizlerle paylaştık.

Başkanlığa seçildiği tarihten bugüne yaklaşık 2 ay geçmiş, bunun 2 haftasını mazbatasını almak için beklemiş, seçilmiş belediye başkanını kısa sürede hedef haline getirme girişimleri, milletin kendisine verdiği sorumluluğun farkında olan, Hürriyet tarafından püskürtülmüştür. Bu kentin insanı  hangi siyasi görüşte olursa olsun milletin seçtiği belediye başkanına saygı duymak zorundadır. Sendika yöneticileri de dahil milletin başkan seçtiği isme karşı bir tavır veya girişim içerisinde olmamalıdır.

İzmit Belediyesi’nde neler olmuştur. Milletvekili gelinini işe sokmuştur, yeğenini işe sokmuştur. Belediye Başkanı kayınçosunu işe sokmuştur. 31 Mart’ta başkan belli olmuştur. Mazbata alım sürecine kadar olan boşlukta bile Belediye’ye işçi alınmıştır. TÜGVA’ya verilen destek ortaya dökülmüştür. Sendika üyesi olmayan işçiler için üyelerimizin hakkını koruyacağız denmiş, aslında üye olmadıkları gerçeği ortaya çıkmıştır. İşten zorla atılmış gibi gösterilmeye çalışılmış, gerçekte öyle olmadığı kamuoyu önünde net bir şekilde görülmüştür.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in farkını herkes anlayacak. Tabii anlamak isterse anlayacak. Gözlerini yapılan doğruları, kendi partisinden değil diye kapatanlara, kenti altın da yapsanız bir şey anlatamazsınız. Alın teriyle çalışan kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım söylemiyle yola çıkan Hürriyet’in, ekmek elden su gölden mantığıyla hareket edenlere karşı aynı müsamahayı göstermesini bekleyemezsiniz.

KENTİN HAKKINI YİYEN VARSA PARTİSİNE BAKMADAN AÇIKLAYIN

Yaşadığımız şehirde biz neler gördük. CHP’nin elinden belediyeyi alır almaz atılan işçileri gördük. Belediye binalarının önüne asılan dev tabelalara belediyenin borçlarının liste halinde nasıl yayınlandığını gördük. İzmit’in seçilmiş belediye başkanını bunların yüzde 0.5’ini bile yapmadan topa tutmaya kalktınız. Seçilen belediye başkanının, geçmiş dönemlerdeki yönetim tarafından insanlarımızın ve kentimizin haklarının yenip yenmediğini açıklaması kadar doğal bir şey olamaz. Seçilen belediye başkanı, partisi ne olursa olsun devraldığı belediyeyi tüm şeffaflığıyla kendisine emaneti veren milletle paylaşmalıdır.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in kamuoyuyla paylaştığı gerçekler, kent insanında takdirle karşılanmıştır. Hürriyet, kentin zararına yapılan ne varsa milletle paylaşmaya devam etmelidir. Doğru yönetildiyse bu kent, milletçe alkışlarız. Yanlış yönetildiyse yazıklar olsun deriz. Belediye Başkanı, geçmiş dönemde eğer ciddi yanlışlar yapıldıysa lendi partisinden bile olsa bunu açıklayabilmelidir. Unutmamalı ki; milletin hakkını yiyenleri açıklamamak, o yapılan yanlışa ortak olmaktır.

Başkan Hürriyet’in özellikle işçi alımlarıyla ilgili yaptığı açıklama, Ak Parti içerisindeki sağduyulu isimlerde de etki yaratmıştır. Partisi için mücadele veren, davası görüp gece gündüz çalışan insanlardan da iş ihtiyacı olanlar varken, partinin tavanındaki isimlerin yakınlarının işe alınması onları rahatsız etmiştir. Bunları sokağa çıkarsanız duyarsınız.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, her seçilmiş belediye başkanı gibi ekibini kurmaktadır, kuracaktır. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Bu durumdan da kimse rahatsız olmamalı. Sonuçta millet bu yetkiyi Hürriyet’e vermiştir. İzmit Belediye Başkanı 5 yıl boyunca Fatma Kaplan Hürriyet’tir. 5 yıl sonra kararı yine millet verecektir.

Rahat olun, sabırlı olun. İzmit, Hürriyet’le daha çoook gülümseyecek.

 

 POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR