SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Siz Kaybettiniz, İzmit Kazanıyor
Ak Parti İl Başkanları’na Flaş Mesajlar

İzmit Plajyolu’nda Tramvay Durağı Tepkisi

İzmit Plajyolu’nda Tramvay Durağı Tepkisi

Kocaeli’de kampüs bölgesinden sonra yapılarak  hattın 15’inci durağı olarak belirlenen tramvay istasyonu,  kamuoyu ve yerel yöneticilerce “Plajyolu Durağı” olarak isimlendiriliyor.  Pazartesi günü hizmete açılması planlanan durak, bulunduğu yer itibari ile ise akıllara  şu soruyu getiriyor. Durak plajyolunun neresinde?

Plajyolu İle Pek İlgisi Bulunmuyor

İzmit Plajyolunda yaşayan mahalle sakinleri, pazartesi günü hizmete girecek tramvay durağının, ismi haricinde Plajyolu ile bir ilgisinin bulunmadığını iddia ediyor. Vatandaşlara göre durağın yeri, bölgenin önemli kurumlarından olan ve gün içinde binlerce insanın başvurduğu  İl SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) binasına bile kilometrelerce uzakta bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, kampüs bölgesi ile plajyolu arası hat uzunluğunun 2,2 kilometre uzunluğunda olduğunun açıklanmasından sonra ise bölge sakinleri yetkililere şöyle seslendi.

Halep Oradaysa Arşın Burada

Bu kadar kısa bir alan 2,2 kilometre uzunluğundaysa, yeni durak ve SGK arası en az 4-5 km uzunluğunda olmalı. SGK binası ise Plajyolu mahallesinin henüz giriş kısımlarında bulunuyor. Halep oradaysa arşın burada. Plajyolu sakinleri olarak, durağın mahallemizle ilgisinin olmadığını düşünüyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR