SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Bu Fotoğraf Büyük Yankı Uyandırdı; Süleyman Soylu ve…
Ahmet Davutoğlu’ndan Flaş Talimat

İzmit’te Vatandaşı Memnun Eden Mücadele

İzmit’te Vatandaşı Memnun Eden Mücadele
Önceki akşam maske kullanımını zorunlu hale getiren genelgeyle birlikte harekete geçen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in birçok noktasında vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtılacağını duyurmuştu. Bu kapsamda İzmit’in pek çok noktasında olduğu gibi Bekirdere Mahallesi’nde de vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtıldı.
Koronavirüsle mücadele kapsamında önceki akşam pazar, market, toplu ulaşım ve kalabalık olunan bölgelerde maske kullanımı zorunlu hale getirilmişti. Bu genelgenin yayınlanmasıyla birlikte hemen harekete geçen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi tarafından üretilen maskelerin İzmit’in birçok noktasında vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağını duyurmuştu. Bu doğrultuda İzmit’in pek çok noktasında olduğu gibi Bekirdere Mahallesi’nde de vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtıldı.
VATANDAŞLAR BÜYÜK MEMMUNİYET DUYDU
Sabah saatlerinde Doğukışla’da kurulan Cumartesi Pazarı ve Yuvam Akarca’da kurulan pazar noktasında İzmit Belediyesi ekipleri tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtılırken öğle saatlerinde ise İzmit’in pek çok noktasında olduğu gibi Bekirdere Mahallesi’nde vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtıldı. Bölgede yaşayan vatandaşlar İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu uygulamayı büyük bir memnuniyetle karşıladı.
PAZARLARDA DA DAĞITILDI
Doğukışla’da kurulan Cumartesi Pazarı’na ve Yuvam Akarca’da kurulan pazara İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından maskesiz kimse alınmadı. Maskesi olmayanlara ise İzmit Belediyesi ekipleri tarafından ücretsiz olarak maske dağıtılarak, pazara girişleri sadece ve sadece maske takarak sağlandı. Ekipler ayrıca vatandaşlara ücretsiz olarak eldivende vererek alışverişlerini sağlıklı bir şekilde yapmalarına yardımcı oldu. Ayrıca gün içerisinde de İzmit’in pek çok noktasında İzmit Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtılacak.
DEZENFEKTAN OTOMATLARI DA YER ALDI
Pazar girişlerinde İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ücretsiz maske ve eldiven dağıtılırken vatandaşların ellerini temiz tutması, mikroplardan koruması adına İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit halkının hizmetine sunduğu dezenfektan otomatları da yer aldı. Pazara giriş ve çıkış yapan vatandaşlar bu otomatlarda ellerini dezenfekte etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR