SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
CHP’de Hakan Çakar Köy Delegeleriyle Buluştu
Milletvekiliyken Yanlarındaydı, Bugün de Unutmadı

Kamu İşçisine Verilen Zamma Tepki

Kamu İşçisine Verilen Zamma Tepki

Hükümet ile Türk-İş, kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi’nde anlaştı.

Anlaşmayla ücreti 3 bin 500 liranın altında olan işçiye 150 lira iyileştirme, tüm işçilere ise bu yılın ilk 6 ayı için yüzde 8, ikinci 6 ayı için yüzde 4 oranında zam yapılacak. 2020’nin ilk ve ikinci 6 ayı için ise yüzde 3’er ve enflasyon farkı oranında artış öngörüldü.

AK PARTİ İŞÇİLERİMİZİ YOK SAYMIŞTIR

İYİ Parti’den imzalanan toplu iş sözleşmesi sonrasında tepki geldi. Yapılan açıklamada, ‘Yapılan toplu sözleşmede, Ak Parti işçilerimizi yok saymıştır. – %15 karşılığında %8 – 300 TL’ye karşılık 150 TL alınabilmiştir. İYİ Parti olarak işçilerimizin elini kolunu bağlayan Toplu İş Sözleşmesi sürecini doğru bulmuyor, her zaman emeğin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz’ Denildi.

İYİ PARTİ’DEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNE TEPKİ
İYİ Parti
@iyiparti

Yapılan toplu sözleşmede, Ak Parti işçilerimizi yok saymıştır. – %15 karşılığında %8 – 300 TL’ye karşılık 150 TL alınabilmiştir. İYİ Parti olarak işçilerimizin elini kolunu bağlayan Toplu İş Sözleşmesi sürecini doğru bulmuyor, her zaman emeğin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR