SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
FETÖ’nün Siyasi Ayağı Kimdir?
Liman Değil, İskeleymiş, Yalan Konuşuyorlar

Kariyerime Engel Yok Etkinliği Yapıldı

Kariyerime Engel Yok Etkinliği Yapıldı

İzmit Belediyesi ve İŞKUR ortaklığında düzenlenen “Kariyerime Engel Yok” etkinliğinde işverenler ile iş arayan engelliler bir araya geldi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bu yıl 9.su gerçekleştirilen etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İŞKUR İl Müdür Vekili Engin Gülmez, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Sibel Saraç, İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bülent Cengizhan, belediye meclis üyeleri, engelli istihdam eden işletme yetkililer, engelli ve yakınları katıldı.

İzmit Ritim Grubunun gösteri yaptığı Kariyerime Engel Yok etkinliğinde Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bülent Cengizhan, “engelli için iş sadece iş değil, kendisini topluma ait hissetmesidir. İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a işverenler ile engellileri bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz” dedi. İŞKUR İl Müdür Vekili Engin Gülmez de  etkinlik için İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür etti.

ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptığı konuşmada “ bir şeyi yapmak kadar o şeyi sürekli hale getirmek te önemlidir. İzmit Belediyesi olarak her yaptığımız işi geleceğe yönelik yapılabilir olarak planladığımız için Kariyerime Engel Yok programımızı 9 yıldır yapıyoruz. İşverenlerimize destekleri için teşekkür ediyoruz. Engelli STK’larımıza da gönüllü olarak engelleri ortadan kaldırmak için yaptıkları çalışmalara teşekkür ediyoruz. İzmit Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.

BU İŞ SADECE BELEDİYELERLE OLMAZ

 

İzmit Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin önündeki bir çok alanda engelleri kaldırmak için büyük gayret gösteriyoruz ama her kesimin aynı gayreti göstermesi lazım. Belediye hizmet binalarımızı yollarımızı, parklarımızı her birini engelsiz yapıyoruz. Bu iş sadece belediyelerin yapacağı programlarla olmaz. Herkesin destek vermesi lazım.

GÖNÜLLERDE ENGEL OLMASIN

 

Bu ülkede bir dönem engellilerin adı yoktu. Aileler çocuklarını utanıyordu, dışarı çıkaramıyordu. Engelli maaşı yoktu. Çalıştırma zorunluluğu yoktu. Yeterli değil ama geçmişten bu noktaya geldiğimizi de görmek lazım. Keşke bunlar daha önce yapılsaydı. Ama henüz kaybedilmiş bir şey yok. Gönüllerimizde, beynimizde engellememiz yoksa bu kalan işleri de yaparız. İşveren engelli bir işçisini anlasın. Bu buluşmalar güzel fırsatlar.

 

HERKES POTANSİYEL ENGELLİ ADAYI

 

Bu etkinliğin engelli kardeşlerimizin engelsiz yaşamları için önemli bir katkı sağlamasını diliyorum. İşverenlerin de engelli oranlarını tutturmaları acısından en verimli en sağlıklı tercihler yapmasını diliyorum. Düşmez kalkmaz bir Allah. Kimin ne olacağını bilemeyiz. Sağlıklı bireylerin de potansiyel birer engelli olabileceğini unutmamalıyız” şeklinde konuştu.

 

585 ENGELLI İSTİHDAM EDİLDİ

 

Ekinlikte en çok engelli istihdamında bulunan Iss Hazır Yemek Üretim ve Hizmet, Ford Otosan, Türkiye Petrol Rafinerileri,  Türköz İnşaat, Keskin Kimya, Müpa, Borusan Lojistik Dağıtım, Frito Lay Gıda, Köfteci Yusuf, Migros, Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı,  Montel Mobilya, Rahmi Seymen Özel Eğitim, Aysim Tekstil firmaalrına teşekkür belgesi verildi ve ayrıca  32 firma da stant  açarak iş arayan engellilerle bire bir görüşmeler yaptı.  Yetkililer, Kariyerime Engel Yok  programları sayesinde 9 yılda 585 engelli personelin istihdam edildiğini söylediler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR