SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Eski Bakan’dan Bomba İddia! AKP’de İstifalar Olacak
Siz Kaybettiniz, İzmit Kazanıyor

Kocaeli Anneleri ‘Anaokulu Projesi’ni Tanıttı

Kocaeli Anneleri ‘Anaokulu Projesi’ni Tanıttı

Kocaeli Derneği yönetim kurulu üyeleri ve bağışçılarla yapılacak ‘Kocaeli Anneleri Derneği Anaokulu’ için bugün Double Tree by Hilton’da tanıtım toplantısı düzenlendi.

KOCAELİ ANNELERİ MUTLU

Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, “Projemiz; ‘birlikten kuvvet doğar’ ilkesi çerçevesinde hayırseverlerin desteğiyle hayata geçecek bir sosyal sorumluluk projesidir. 15. Kolordu İlkokulu’nun atıl durumdaki 1 No’lu binasının anaokuluna dönüştürülmesi projesi için hazırlanan protokolü; Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik’in katılımıyla imza altına aldık. Anaokulumuz tamamlandıktan sonra Kocaeli Valiliği’ne devredeceğiz. 6 derslikten oluşacak okulumuzda ikili (sabahçı ve öğlenci) eğitim yapılacak.  Okulun 2020 Haziran ayında tamamlanması ve 2020-2021 eğitim-öğretim dönemine yetiştirmeyi planlıyoruz. Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte bu güzel projenin heyecanını yüreğimizde taşırken, okula ismimizin verilecek olmasının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çıktığımız yolda bizlerden desteğini esirgemeyen ilimizin çok değerli kurumlarına, firmalarına, küçük büyük katkı sağlayan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Figen Büyükakın da paylaşmanın öneminden söz ederek projeye sponsor olan isimlere plaketlerini verdi.

ANA OKULU PROJESİ

 

İzmitli kadınların yer aldığı Kocaeli Anneleri Derneği, ikinci kuruluş yıl dönümlerinde farklı bir çalışma için kolları sıvadı. Kocaeli Anneleri Derneği üyeleri ana okul yaptırmak için yeni bir proje hazırladı. Derince 15. Kolordu İlkokulu’nun bahçesine yapılacak olan tek katlı ana okulu 5 sınıflı, yemekhanesi bulunan, bahçeli ve modern şekilde tasarlandı. Tüm tefrişatlarıyla tamamlandıktan sonra ana okul Milli eğitim Bakanlığına devredilecek. Şuan Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol aşamasında bulunulan anaokulunun ismi de ‘Kocaeli Anneleri Anaokulu’ olacak. Kahvaltının biletlerinden elde edilecek gelir de yine anaokulunun yapımı için kullanılacak. Anaokulunun önümüzdeki dönem eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.
Altın sponsorluk destekçilerinden;

Ford Otomotiv İnsan Kaynakları Müdürü Oya Başak AKYOL, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Nazlıhan ALKAN, Uğur Okulları Başiskele Kampüsü Kurucu Müdürü Necip KATIRAĞ, Aygen Otomotiv-Sigorta şirket sahibi Aysun GÜMÜŞGÖZ, Özel Kocaeli Aile Danışmanlığı Merkezi şirket sahibi Tanju EKİNCİ, İkizler Toprak Sanayi şirket sahibi Tümer USLU, Naci Mahmut TAMYÜKSEL, Hira Demir Çelik Sanayi ve Almina Demir Çelik Sanayi’den Özlem ÇETİNDAĞ’ a plaketleri takdim edildi.

Gümüş sponsorluk destekçilerinden;

Kostaş Kocaeli şirket sahibi Nesrin CANKARA, Kav Otomotiv şirket sahibi Çağlar BIÇAK, 41 Burda Avm Müdürü Leyla BAL, Taşdelen Su ve İçecek San. şirket sahibi Seda ÇAĞLAYAN, Aven Kuaför Muhitttin YİĞİT, Yonca Yapı Denetim şirket sahibi Doğukan ÇAĞLAYAN, More Contract A.Ş. Zafer ERTÜRK, Ensar Alüminyum şirket sahibi Harun SARIDOĞAN, Robo Otomasyon şirket sahibi Haluk ÖZCAN, Yalgın Metal Balans Sanayi şirket sahibi Selami YALGIN, Diva Garden Elif GÜNEY, TED Kocaeli Koleji Müdürü Orkun IŞIK, Bilgi Küpü Eğitim Kurumları, Tuncay Emir Eğitim Kurumları’na plaketleri takdim edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR