SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Umre Ziyareti Yapılacak mı?
Üniversite Sınavlarına Girecekler Dikkat!

Kocaelili İsim Tansu Çiller ve Emine Erdoğan’la Buluştu

Kocaelili İsim Tansu Çiller ve Emine Erdoğan’la Buluştu

Cumhuriyet Müzesinde (2. TBMM binası) düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı  ‘Milli Egemenliğin 100. Yılında Türk Kadını Özel Oturumu’nda katılımcılara hitap eden Türkiye’nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller, Bahar Kalkanı Harekatı’nın neden gerekli olduğuna değinip; başbakanlığı döneminde Yunanistan ile çıkan Kardak Kayalıkları krizini de hatırlatarak, “Bu topraklar böyle kuruldu. Bu topraklar böyle ve o asker gitti, o bayrak sekiz saat içinde indi. Uyanık olmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Satı Kadın’ın Torunu

Cumhuriyet Müzesi’nde gerçekleştirilen ‘Milli Egemenliğin 100. Yılında Türk Kadını’ özel oturumuna Kocaeli’den flaş bir isim katıldı. D(Y)P merkez sağ siyasetinde görevlerde bulunan Banu Sevim, oturuma davet edilen tek isim oldu. Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk döneminin  ilk kadın milletvekillerinden olan Satı Kadın (Çırpan)’ın da torunu olan Banu Sevim, Tansu Çiller ve Emine Erdoğan ile birlikte müzeyi de gezdi.

Tansu Çiller tarafından Emine Erdoğan ile tanıştırılan Banu Sevim’in, Erdoğan ve Çiller’le samimi sohbeti dikkatlerden kaçmadı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR