..."/> Konak Hastanesi’nde Saten Yüz Germe Uygulaması | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 24.02.2018 SAAT 14:49:02

01.03.2017 Çarşamba - 0:00

Konak Hastanesi İzmit’te başlayan Saten Yüz Germe uygulaması ile kişilerin yüz ve vücut bölgelerinde oluşan sarkma, selülit gibi bozulmalar ve anormal yağ depolaması sonucu oluşan istenmeyen görünümler, ağrısız ve acısız bir şekilde tedavi ediliyor. Herhangi bir lokal anestezinin yapılmadığı uygulamada cildin tüm katmanlarına gerekli ısı ve ses enerjisi kontrollü bir şekilde verilerek tüm tabakalarda sıkılaşma ve yeni kollojen üretimi bozulmuş alanlarda iyileşme sağlanıyor.

 IMG_3763

    

Konak Hastaneleri İzmit, yeni ve prestijli bir uygulamayı hastaları ile buluşturdu. Saten Yüz Germe adı verilen uygulama, güvenli bir biçimde vücudun her bölgesinde yapılıyor ve başarılı sonuçlar alınıyor.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Konak Hastaneleri İzmit Dermatoloji Uzm. Dr. Songül Bulca, Saten Yüz Germe uygulamasının klinik çalışmalar ile desteklendiğini belirterek haftada bir kez toplam 4 seans uygulama ile gözle görülür bir gençleşme sağlandığını ifade etti.

 

Uzm. Dr. Bulca, Saten Yüz Germe uygulamasında kişi ağrı ve acı kesinlikle hissetmediğini belirterek “Kişi işlem sırasında sanki sıcak bir spa masaj taşının yüzün her yerinde dolaştırıldığını hisseder. Uygulama sonunda da yaklaşık 30-45 dakika kadar cilt altında sadece sıcaklık hissetmektedir. Buna bağlı olarak işlem sonunda ayrıca cildin hassasiyetine göre hafif bir pembelik oluşmakta ve genellikle kişilerin hoşuna gitmektedir. Cilt daha canlı ve ışıltılı görünür. 20’li yaşların vermiş olduğu duruluk ve ışıltı kişiler tarafından beğenilmekte ve tercih edilmektedir” dedi.

 

Saten Yüz Germe işleminin cilt altındaki her katmana etki edebilen tek uygulama özelliğine sahip olduğu belirten Uzm. Dr. Bulca, uygulama ve uygulama cihazı ile  ilgili şunları söyledi: “Kişinin cildinde uygulamanın hemen sonunda sıkılaşma başlayacak ve kırışıklıklarda homojen bir azalma gözlemlenecek. Bu etki her geçen gün artarak devam edecek bununla birlikte daha sıkı daha diri ve daha sağlıklı bir cilde sahip olacak. Uygulama ile selülit, hamilelik sonrası göbek bölgesindeki sarkmalar ya da vücudunda hiç yağı olmadan elastikiyetini kaybetmiş ciltlere de aynı yüz bölgesindeki gibi sonuç almak mümkündür.  Yüz ve Boyun uygulamalarında olduğu gibi Selülit için FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi)’den onayı bulunun uygulama cihazının çeşitli ülkelerde de en iyi bölgesel incelme ve vücut şekillendirme ödüllerine sahip.”

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.