SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Şimdi Açıklandı; Personel Alınacak
AKP’de Sürpriz Karar

Mehmet Ellibeş, CHP’lileri Kızdıracak

Mehmet Ellibeş, CHP’lileri Kızdıracak

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın 15 Temmuz etkinliklerinde yaşananlara ilişkin açıklamalarına cevap niteliğinde olan bir açıklama yaptı.

CHP İl Başkanı Sarıbay’ın açıklamalarını üzüntüyle okuduğunu belirten Ellibeş, şu ifadeleri kullandı:

Baştan belirtmeliyim ki, Cumhurbaşkanımız 3 yıl sonra İstanbul Atatürk Havalimanındaki anma programında kimseyi yuhalatmamıştır. Canı pahasına o gece hain kalkışmaya direnen, kurşunların arasından çıkıp, kör uçuşla İstanbul’a inen, eli kanlı terör örgütüne karşı göğsünü siper ederek bu kalkışmanın bastırılmasında baş aktör olan Cumhurbaşkanımız, haklı olarak o geceden başlayarak bu kalkışmaya karşı halkımızın destansı direnişini sürekli küçümsemeye çalışanlara karşı gerçekleri ifade etmiştir. Bir tarafta, o gece canlarını feda edenler ve onlara liderlik etmiş Cumhurbaşkanımız bulunurken, diğer tarafta darbe girişimi bastırılana kadar sessizliğe bürünenleri, kendisine çağrı yapıldığı halde yaşananları bir film gibi seyredenleri herkes görmüş ve değerlendirmesini yapmıştır” diye konuştu.

Ellibeş açıklamasının devamında, ‘CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kontrollü darbe söyleminin yanlış olduğunu vurgulayan başkan Ellibeş, “Halkımız yaşanan süreci ve bugün gelinen noktadan kimin sorumlu olduğunu çok açık görmekte ve Cumhurbaşkanımızın arkasındadır. Üç yıl sonra, “Bu kontrollü darbedir”, “Bunlar tiyatro oynuyor”, dedikleri şehit ve gazilerimizden özür dileme zahmetine girmeden, halkımızın aklıyla dalga geçer gibi ortaya çıkmak, görünen o ki kimseye inandırıcı gelmemiştir. Kaldı ki, İzmit’teki programda Kemal Kılıçdaroğlu’nu da, törene katılan CHP’li arkadaşlarımızı da kimse yuhalamamıştır.  Buna rağmen, İzmit başta olmak üzere, bir yerlerden düğmeye basılmış gibi diğer ilçelerde aynı anda CHP’li arkadaşların hepsinin alanı terk etmesi manidar olmuştur. Milli Birlik gününde, sözde geçmişi anlatan ve yalan yanlış bilgilerle şişirilmiş bir yazıyla, halkımızın aklını karıştırarak yapılmış bu açıklamayı kabul etmiyorum.  Halkımızın da dikkate almayacağına inanıyorum. İzmit’te çok geniş katılımlı bir anma programı düzenledik. Halkımızın ilk günkü kadar heyecan ve coşkuyla bu darbe kalkışmasına tepkili olduğunu, vatanını her zaman canı pahasına korumaya hazır olduğu gördük. Bu programın önüne hiçbir siyasi çekişmenin geçmemesi gerekir.  Anlık gelişen bir olay üzerinden bu kadar yoğun söylem ve saldırıyı doğru bulmadığımı özellikle belirtmek isterim” açıklamasında bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR