..."/> Öldürülen Avukat için Kocaeli Barosu’ndan kınama | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 16.01.2018 SAAT 16:56:33

11.10.2017 Çarşamba - 12:44

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde S.A.S adlı kişi tarafından kendi bürosunda öldürülen Av. Mehmet Samim Geredeli için içlerinde CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ında bulunduğu Kocaeli Barosu basın açıklaması yaptı.

Kocaeli Adliyesi’nin önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında, basın metnini okuyan Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe “Baromuz mensubu değerli meslektaşımız Av. Mehmet Samim Geredeli’nin dün bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Meslektaşımız ofisinde mesleki faaliyetini sürdürürken, haince katledilmiştir. Bu saldırıyı en ağır şekilde lanetliyoruz.” dedi.

‘BİZLERE OLAN SALDIRILAR KAYGI VERİCİ BOYUTLARA ULAŞMIŞTIR’

Kendilerine yapılan saldırıların gittikçe arttığını vurgulayan Gökçe “Kamu görevi yapan biz avukatlara yönelik sözlü, fiili ve hatta silahlı saldırılar, maalesef kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. Kısa bir süre önce; Gemlik’te, meslektaşımız Av. Özgür Aksoy alçakça katledilmiştir. Yine; Şanlıurfa Baro Başkanı Av. Ahmet Tüysüz Viranşehir Adliye’sinde sözlü ve fiziksel saldırıya uğramıştır. Bu saldırılar kaygılarımızın yersiz olmadığını göstermiştir. Hukuk camiasına yönelik şiddet, giderek daha vahim bir boyuta ulaşmaktadır.” ifadelerini kullandı.

‘TÜM YARGIYI HEDEF ALMAKTIR’

Avukatların uyuşmazlıkların tarafı olmadığını, vekil sıfatıyla takip ettiğini davanın taraflarla bir tutulmaması gerektiğini söyleyen Sertif Gökçe sözlerine “Meslektaşlarımızın görevleri başında uğradığı hain saldırılar, savunma kurumuyla birlikte tüm yargıyı hedef almaktır. Bu saldırıların failleri bilmeliler ki savunma, alçakça saldırılara asla boyun eğmez, asla susmaz, susturulamaz. Faillerinin ve azmettiricilerinin, en kısa süre içerisinde yargı önüne çıkarılmalarını ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyor, hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı, meslektaşlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.” şeklinde devam etti. HABER İREM DEMİR

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.