SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Kocaelispor Bu Tesislerde Kamp Yapacak
İYİ PARTİ’li İsimden Ak Parti’ye Salvolar

Özsar’ın Sahibi Sarı’nın Cezası Belli Oldu

Özsar’ın Sahibi Sarı’nın Cezası Belli Oldu
Bu haber 12 Mart 2019 - 14:43 'de eklendi

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan Özsar Restoran’ın sahibi Mehmet Ali Sarı, yargılandığı mahkemece 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılarak tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Mehmet Ali Sarı’nının avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu yaptığı savunmada, “Müvekkilim etkin pişmanlık olunca Türkiye’ye geldi. Müvekkilim kararı duyar duymaz devlete sığınmış. Bildiklerini anlattı. Örgüte kim imamlık yapmış, kimler katılmış her şeyi anlattı. Kendisi etkin pişmanlıktan faydalanmak istiyor. Kimle temas ettiyse anlatmış. 25 kişinin adını vermiş. Yargıtay kararlarına bakarsanız müvekkilimin etkin pişmanlıktan yararlanması gerekir. 15 Temmuz darbe girişime daha çok varken Sarı, Mete Şamcı’ya diyor ki, Ben bunlardan rahatsızım ayrılmak istiyorum” diyor. TUSKON’dan zorla istifa ediyor” dedi.

KAÇMA ŞÜPHESİ YOKTUR

Savunmasına devam eden Avukat Küçükosmanoğlu, “Daha bu süreçte darbe girişimi yok. Mete Şamcı’ya, örgütün Amerikan ajanı olduğundan bahsediyor. Ben rahatsızım’ diyor. Bu bile müvekkilimin örgütten rahatsız olduğunu gösteriyor. Bu örgütle ilişkisini çok önceden bitirdiğini göstermektedir. 2013-2014’ten sonra örgütten bağlantısını kesmiştir. Etkin pişmanlık hükümlerinin yerine geldiği inancındayız. Kendisi teslim olmuştur. Kaçma şüphesi yoktur. Biz beraat ve tahliye talep ediyoruz. Öte yandan gayrimenkulleri üzerindeki tedbirlerin kaldırılmasından talep ediyoruz” dedi.

SPONSOR OLMAMI İSTEDİLER

Avukatının ardından savunmasını yapan Mehmet Ali Sarı, “Yalova şubesinin hangi bankayla çalıştığını bilemeyiz. Kocaeli imamı Mehmet Akif Saka ile telefonda konuştuğum doğrudur. Saka’yı iş yerime davet ettim. Devlete kafa tutulmaz dedim. Tartıştım ve kendisini iş yerimden kovdum. Türkçe Olimpiyatlarına sponsor ol dediler ki o zaman olimpiyatlar devletle birlikte yapılıyordu. Yemek verdim. O dönem Bekir Bozdağ ve Vali Ercan Topaca protokolde oturdu. Ben o dönem örgütün bu suçları işleyeceğini bilemezdim” dedi.

UTANIYORUM

Benim ailemin bin yıllık tarihi bellidir. İlk kez terörle yargılanan benim. Tüm iş yerlerim kapandı. Çocuklarım var. 30 aydır evimi görmedim. Terörle yargılanmaktan utanıyorum. Devlet kendisine karşı yapılanlara elbette bir refleks gösterecek. Memlekete helali hoş olsun. Ama utanıyorum terörle yargılanmaktan. Ben Müslümanım. ‘Sadaka verir misiniz’, ‘Tabi ki veririm’ dedim. Ajan oldukları anladığım an görüşmeyi kestim. Yüce adalete güveniyorum beraatimi istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti, duruşmaya 5 dakika ara verdikten sonra, kararı açıkladı. Mehmet Ali Sarı’ya terör örgütüne üye olmak suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası ve tutukluluk halinin devamına karar verdi. Sarı, itiraz için istinaf mahkemesine başvurabilecek.POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR