SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Hürriyet, İzmit İçin Büyük Kazanç
Kocaelispor Bu Tesislerde Kamp Yapacak

Postür Nedir? Tedavisinde Hangi Yolar İzlenmeli?

Postür Nedir? Tedavisinde Hangi Yolar İzlenmeli?
Bu haber 25 Şubat 2019 - 14:47 'de eklendi

Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,Gençlik ve Spor Bakanlığı  Gençlik projeleri destek programı kapsamında ‘Duruşumu Biliyorum’ projesine Özel Körfez Marmara  Hastanesi destek verdi.

Fizyoterapist Ömer Sayma  lise öğrencilerine ‘Postür nedir,analizi nasıl yapılır,uzun vade duruş bozukluklarında ortaya çıkan rahatsızlıklar nelerdir ve bu problemlerin tedavi edilmesinde hangi yollar izlenmeli’ konusunda aydınlatıcı bilgiler paylaştı. Ders dinlerken ve çalışırken nasıl oturmaları gerektiğini anlatan Fizyoterapist Ömer Sayma öğrencilere günlük yaşam aktivitelerinde omurgalarını nasıl koruyacaklarını öğretti.Öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgisini toplayan sunumda ,uzun süreli oturmak zorunda kalan ofis,banka çalışanlarının,öğrencilerin ,otururken yapabileceği egzersizleri uygulamalı yaptırarak  salonda eğlenceli anlar yaşattı.

Egzersiz yapmanın yemek yemek,su içmek kadar önemli olduğunu,egzersizleri mutlaka bu alanda uzmanlaşmış olan Fizyoterapistlerin  yaptırması gerektiğini,yanlış yapılan egzersizlerin daha kötü sonuçlara yol açabileceğine değindi.

Mottosunun ‘Ağrısız ve sağlıklı yaşam için fizyoterapistinize danışın.Egzersiz etkili ve en ucuz ilaçtır’ olduğunu belirtti.POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR