..."/> ..."/> ..."> ..."/> Referandum Anketinin Sonuçları Sızdı | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 24.02.2018 SAAT 14:43:56

20.02.2017 Pazartesi - 13:47

Ak Parti’nin, kendi yaptırdığı son kamuoyu araştırmasında başkanlık sistemine “evet” diyenlerin oranı kararsızların dışında yüzde 53 çıktığı öğrenildi. Ak Parti, referandumla ilgili kampanya başlamadan önce yaptırdığı anket sonuçlarına göre; kararsızların oranı ise yüzde 20. Ak Parti’nin anketinde dahi kararsızların oranının yüzde 20 olarak çıkması, referandum sonucunu kararsızların belirleyeceğini ortaya koydu.

AKANKA’nın edindiği bilgilere göre; Ak Parti, başkanlık sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin Meclis’te onaylandıktan sonra kendi yaptırdığı ve kamuoyuna açıklanmayan anketin sorucu yüzde 53 olarak çıktığı öğrenildi.

Referandum süreci başlamadan yapılan anket sonuçlarına göre;  anayasa değişikliği teklifine “evet” diyenlerin oranı yüzde 53, kararsızların oranı ise yüzde 20.

Ak Parti kaynaklarına göre bu oran, anayasa değişikliği teklifinin henüz topluma tam olarak anlatılmadığı ve anlatıldıktan sonra kararsızların da “evet” diyeceği yönünde.  Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin, kampanya sürecinde kamuoyuna iyi anlatılmasıyla bu oranın yüzde 65’le çıkacağı kaydediliyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.