..."/> Referandumda Kilit İsim Yaman Olacak | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 24.02.2018 SAAT 14:59:19

04.02.2017 Cumartesi - 12:52

TBMM’de onaylanan Anayasa paketinde artık gözler referanduma çevrildi. İktidar partisi Ak Parti ve MHP’nin ortak hazırladığı Anayasa metni milletin onayına sunulacak.

Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığı referandum çalışmalarında etkili bir çalışma planını uygulamaya koyacak. Milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat mensuplarıyla adeta “Evet” seferberliği ilan edecek.

yaman7 Haziran genel seçimlerinde tek başına iktidarı kaybeden Ak Parti, Kocaeli’de 1 Kasım seçimlerine yönelik bir hamle yapmış ve listeye Cemil Yaman’ı eklemişti. Ak Parti’nin Cemil Yaman hamlesinin isabetli bir karar olduğu seçim sonuçlarının açıklanmasıyla doğrulanmıştı.

Referanduma kilitlenen Ak Parti’de Kocaeli sonuçlarına etki yapacak kilit isim olarak yine Cemil Yaman gösteriliyor. Referanduma eğer fikir değiştirmezlerse “Hayır” vereceklerini açıklayan HDP’nin Dilovası, Gebze bölgesinde potansiyel bir oyunun bulunduğu biliniyor. 1 Kasım seçimlerinde gerçekleşen Cemil Yaman hamlesi referandum sürecinde çok daha büyük önem arzedecek. Milletvekili Yaman, referandum sürecinde önemli bir rol üstlenecek ve kilit isim olacak.

Ak Parti’nin Kocaeli’de referandum sürecindeki kilit ismi Milletvekili Yaman olarak gösteriliyor. Mütevazi kişiliğiyle herkesin gönlünde yer bulan Yaman, Gebze bölgesindeki HDP kilitini aşacak isim olarak gösteriliyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.