..."/> Seçmen Listelerini İncelemeyi Unutmayın | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 24.02.2018 SAAT 14:57:25

17.02.2017 Cuma - 14:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasa değişiklik teklifini onaylaması sonrasında  60 günlük sürecin ardından ilk Pazar günü referandumun yapılmasına karar verildi. Böylelikle Türkiye 16 Nisan tarihinde sandık başına geçecek. Referandum için ‘evet’ veya ‘hayır diyecek.

KOCAELI 16 NISANDA YAPILACAK OLAN REFERANDUM ONCESINDE IZMIT ILCESI MUHTARLARI YUKSEK SECIM KURULUNDAN SECMEN KAGITLARINI TESLIM ALDI

Yüksek Seçim Kurulu kararına göre İzmit 1. seçim bölgesinde olan muhtarlar dün saat 11.00 de, 2.seçim bölgesinde olan muhtarlar ise saat 14.00’te seçmen listelerini teslim aldı. Seçim kağıtları da 18 Şubat Cumartesi günü muhtarlıklarda askıya çıkacak. 26 Şubat’a kadar da seçmen listeleri askıda kalacak. Vatandaşlar seçmen kağıtlarında isimlerin olup olmadığını muhtarlıklara gidip kontrol edebilir. Türkiye Muhtar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş yaptığı açıklamada, “Bu süreç içerisinde gerek hafta sonu, gerek mesai saatlerinde vatandaşlarımızın özellikle seçmen listelerini incelemelerini istiyoruz. Yarın öbür gün oluşabilecek her hangi bir hataya ihtimal vermemek adına seçmen listelerini mutlaka incelemesini istiyoruz. Kendilerini muhtarlıklara bekliyoruz.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.