..."/> ‘Seninleyiz Kudüs’ mitingi yarın | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 17.01.2018 SAAT 03:49:22

16.12.2017 Cumartesi - 14:39

 

Yarın Perşembe Pazarı Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan “Seninleyiz Kudüs” mitingine yönelik basın açıklaması gerçekleştiren Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yücel Mollaismailoğlu, “Tüm halkımızı Seninleyiz Kudüs Mitingine davet ediyoruz” ifadelerini kullandı

“Seninleyiz Kudüs” mitingi, 12 Aralık Pazar günü Perşembe Pazarı Meydanı’nda saat 13.30’da Erbakan Vakfı’nın öncülüğünde Kocaeli Ticaret Odası, Hak İş Sendikası, Türkiye Kamu Sen, Memur Sen, Çelik İş Sendikası, Hizmet İş Sendikası, Eğitim Bir Sendikası, Sağlık Sen, Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformlarının desteğiyle gerçekleştirilecek. Sivil Toplum Merkezi’nde mitinge ilişkin basın açıklaması gerçekleştiren Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yücel Mollaismailoğlu, “ABD ve İsrail’in işbirliği ile Kudüs’ü başkent ilan etme küstahlığına karşı durmak için, eğer ABD İsrail’i bu kadar çok seviyorsa, alsın o İsrail’i Alaska’ya taşısın diye haykırmak için, boş laflara, sözlü kınamalara karnımız tok, fiili adım istiyoruz diye haykırmak için tüm halkımızı “Seninleyiz Kudüs” mitingine davet ediyoruz” diye belirtti.

30 BİN KİŞİ HEDEFLENİYOR

Basın açıklamasına Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Çelik İş Sendikası Şube Başkanı Arif Çolak, mitinge destek veren kurumların temsilcileri ve Erbakan Vakfı üyeleri katılım gösterdi. Mitinge Filistin Büyükelçisi Fayed Mustafa, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan da katılım gösterecek. Mollaismailoğlu “Seninleyiz Kudüs” mitinginde hedeflerinin 30 bin kişi olduğunu söyledi.

ÜNLÜ PİYANİST GELİYOR

Dünyaca ünlü Fransız piyanist Stephan Blet de “Seninleyiz Kudüs” mitingine katılım gösterecek. Blet, “Burada olmaktan çok mutluyum. 25 yıldan beri Filisitinli kardeşlerim için konser veriyorum. “Filistin” adlı bir eser de besteledim. Avrupa’da çok zor durumdayız. Medya bize boykot yapıyorlar. Bize davalar açıyorlar. Filistinli kardeşlerimize biz çok önem veriyoruz, ama medya pek yer vermiyor. Türkler uyandı. Türklerden gurur duyuyorum. Siyonizmin ne kadar ikiyüzlü olduğunu Türkler gördü. Son umudumuz Türkiye. İsrail’e karşı bir şey yapmamız lazım. Kudüs için bu çok önemli” şeklinde konuştu.

HABER: İREM DEMİR

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.