..."/> ..."> ..."/> Sıcacık bir yuva onların da hakkı! | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 17.03.2018 SAAT 10:00:57

03.03.2018 Cumartesi - 15:52

EVLERİMİZDE yaşayan kedi ve köpeklerin yanında sokakta ve barınakta yaşayan hayvanları da düşünüyoruz. Hatta belki de daha fazla! Malum sokak hayvanları bu soğuk kış günlerinde hem yiyecek bulmak hem de vücut ısılarını korumak zorunda. Onlar mahallelerimizi, şehirlerimizi paylaştığımız dört ayaklı dostlarımız… Şirketler de bu konuda duyarsız kalmıyor. Giderek daha fazla sayıda firma sokak hayvanları için sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirerek, binlerce hayvanın hayatına dokunuyor. Yaptığımız küçük bir araştırmada dahi karşımıza onlarca proje çıkması umut verici. İşte onlardan bazıları:

KEDİLER ÜŞÜMESİN DİYE 

Avusturya merkezli ısı yalıtım malzemesi üreticisi Austrotherm’in Türkiye bölümü, binalarda ısı yalıtımı konusunda farkındalığı artırmak amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında sokak kedileri için ısı yalıtımlı ev üretiyor. Konutlardaki mantolama işlemi için kullanılan malzemelerden yapılan ısı yalıtımlı evler, yağmur ve çamur geçirmeyen özel boyalarla kaplanıyor. Sokak kedileri için sıcak bir yuva haline getirilen evler sayesinde kediler kışın soğuktan, yazın da aşırı sıcaklardan korunabiliyor. Kedilerin barınması için yapılan ısı yalıtımlı evler belirli bölgelerdeki park ve bahçelere bırakılıyor. Ayrıca şirket tarafından her cuma sosyal medyada #herkedininbireviolsun etiketiyle kedi fotoğrafı paylaşanlar arasından 5 kişiye bu evler hediye ediliyor. Sanatçı Sezen Aksu ile oyuncu Mert Fırat, Aslı Enver ve Begüm Birgören gibi birçok ünlü de sosyal medya hesapları üzerinden projeye destek vermiş. Austrotherm Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Tolga Celayer, evlerden ilk etapta 500 adet üretildiğini belirterek, “Şimdi yavaş yavaş 500’ün üzerine çıkıyoruz. Çok fazla talep var. Bu yüzden stok da yapmak istiyoruz” diyor.

3 BİN KEDİYİ ‘EV’LENDİRDİ

BİR TIK İLE ÜCRETSİZ MAMA

Sıcacık bir yuva onların da hakkı

ATIL MALZEMELER KEDİLERE EV OLUYOR

ADORE Mobilya’nın geleneksel olarak hayata geçirdiği Kedi Evi sosyal Sorumluluk Projesi, her yıl daha fazla sokak kedisini ev sahibi yapıyor. Mobilya firması, üretim sürecinde hasarlı ve atıl malzemeleri biriktirip daha sonra bunlardan binlerce kedi evi üretmiş. Adore Mobilya yetkilileri, evlerin sürekli üretimi olan ve satılan ürün olmadığı belirtirken geçen yıl 35 bin ev dağıttıklarını belirtti.  KAYNAK HÜRRİYET

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.