SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Umre Ziyareti Yapılacak mı?
Üniversite Sınavlarına Girecekler Dikkat!

Şimdi de Gözü Sanat Okulunun Binasına Diktiler

Şimdi de Gözü Sanat Okulunun Binasına Diktiler

İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nin başka bir yere taşınacağı, okul binasının başka bir kamu kurumuna devedileceği İzmit’te konuşulmaya başladı.

Biz ‘İzmitiz’ grup yöneticisi ve kentin sevilen ismi Hüseyin Erol, İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin başka bir yere götürülmesi yönünde ortada dolaşan duyumlara tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Erol ‘ okulun yerinde kalması için ellerinden geleni yapacaklarını duyurdu.

HÜSEYİN EROL’UN PAYLAŞIMI

İZMİT SANAT OKULUNA DOKUNMA!!!!!
Bir çok İzmitlinin mezunu olmaktan gurur duyduğu, meslek sahibi olup çalışma hayatına merhaba deyip ekmeğini kazandığı, kentimizin adı marka olmuş eğitim kurumu, eski adı ile İzmit Sanat Okulu, günümüzdeki adı ile İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin başka bir yere götürüleceği ve binanın başka bir kamu kurumuna devredileceği konusu yerelde tartışmaya başlandı. Yakın bir geçmişte bu filmi İzmit Lisesinde de görmüş ve üzücü sonucu hep birlikte yaşamıştık. Bu sefer safları daha sıkı tutmamız gerektiği apaçık ortadır. Bugün, hemşehrimiz ve grup üyemiz olan İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği Başkanı Halil Atay’ı konu ile ilgili olarak aradım. Bu konuda bir paylaşım yapacağımı ve önce bir İzmitli olarak sonra da grup üyemiz olan binlerce İzmit Sanat Okulu mezunu adına itiraz edeceğimi beyan ettim. Halil Atay’da bana, “ bu haber yerel bir basında yer alınca, yönetim kurulu arkadaşlarını acil olarak toplantıya çağırdığını, konunun detaylı bir şekilde görüşüldüğünü ve oy birliği ile karar alarak okullarının yerinde kalması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, en kısa zamanda KOCAELİ Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’dan randevu talep edeceklerini söyledi. Biz “İzmitiz” Grubunun desteğinin çok önemli olduğunu belirterek, duyarlılığım için teşekkür etti. Ben de bu sıkıntılı süreçte yanlarında olacağımı, İzmit’in tarihi eğitim kurumu olan İzmit Sanat Okuluna kimsesinin dokunmaması gerektiğini kendisine ilettim. Okulumuz yerinde kalsın. İzmit. 10 Temmuz 2019

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR