SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
FETÖ’nün Siyasi Ayağı Kimdir?
Liman Değil, İskeleymiş, Yalan Konuşuyorlar

  Siyaseti hesap üzerine kuranlar gençleri anlamazlar

  Siyaseti hesap üzerine kuranlar gençleri anlamazlar

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AK Parti Körfez İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Genç Kürsü’ programının konuğuydu. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak, İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Zafer Saka ile birlikte çok sayıda üye katıldı. Program öncesinde İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen 130 gence rozetleri takıldı.

 PARTİ DEĞİL, DAVADIR

Programda ilk olarak AK Parti Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt konuşma yaptı. Söğüt, “Gençliğin siyasetteki adresinin AK Parti olduğunu tescillemiş oldular. Bu arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum” dedi. AK Parti Milletvekili Katırcıoğlu da konuşmasında, “AK Parti sadece siyasi bir parti değildir. AK Parti, gerçekten bir dava, bir ülke meselesi, bir vatan, bir bayrak ve devlet konusunda kendisini dava edinmiş bir siyasi hareket olduğunun altını çizmek istiyorum. O yüzden gençlerimiz bu ülkenin geleceği için 2023 ve 2053-2071 vizyonunda sizlerle birlikte ilelebet daim olacaktır” dedi.

 KULP BULMAK ACİZLİKTİR

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan gençlere ‘hoş geldin’ diyerek, “Gençlik biraz arayıştır. Gençlik, gerçeğin, doğrunun hakkın peşinde koşma mücadelesidir. Gençlerin bulundukları ortamda gördükleri yanlışa hayır demeleri kadar tabi bir şey olamaz. Kendi yanlışlarını görmeyip gençlerin isyanına kulp bulmaya çalışmak acizliktir. Pek çok insanın iyi niyetle çıktığı yolda nelerin yaşandığını arkadaşlarımız yakinen gördüler. Yolu sizle yürümek istemiyoruz demek, saygıdeğer bir davranıştır. Ama bundan sonra yok şunu aldılar bunu verdiler gibi yakıştırmalar maalesef bu insanların da zihin dünyasının bir yansımasıdır.

 ONLAR GENÇLERİ ANLAYAMAZ

Gençler siyasette hesap yapmaz. Ama siyaseti hesap üzerine kuranlar da gençlerin anlayamazlar. Sizler hakkındaki yakışıksız ifadeler sizi üzmesin, daha fazla teşvik ederek kamçılasın ve aşkla hem 24 Haziran’a ve daha sonrasına hazırlasın” ifadelerini kullandı. Rozet takma töreni sonrasında Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, ‘Genç Kürsü’ programında gençlerden gelen soruları cevapladı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR