..."/> ..."/> ..."> ..."/> TBMM’de gece yapılacak programda son dakika değişikliği | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 16.01.2018 SAAT 16:53:08

15.07.2017 Cumartesi - 14:57

TBMM’de gece yapılacak programda değişiklik yapıldı. Protokol konuşmaları programdan çıkarıldı. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Kahraman konuşacak. Hatırlanacağı üzere daha önce yapılan açıklamada, CHP ve HDP gece düzenlenecek törene davet edilmemiş ve etkinlik programı büyük tepkilere neden olmuştu. Son dakika bilgisine göre TBMM’de düzenlenecek programda değişikliğe gidildi ve yalnızca Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Kahraman’ın konuşma yapacak.

REFILE – CORRECTING GRAMMAR
Turkish Parliament convene for a debate in Ankara October 31, 2013. Four female lawmakers from Turkey’s Islamist-rooted ruling party wore their Islamic head scarves in parliament on Thursday in a challenge to the country’s secular tradition. AKP lawmakers Nurcan Dalbudak, Sevde Beyazit Kacar, Gulay Samanci and Gonul Bekin Sahkulubey attended the general assembly wearing their head scarves. The last time a lawmaker attempted to wear the head scarf in parliament in 1999 she was expelled from the assembly. REUTERS/Umit Bektas (TURKEY – Tags: POLITICS RELIGION)

BMM’de gece yapılacak programda değişiklik yapıldı. Protokol konuşmaları programdan çıkarıldı. Sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman konuşacak.

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’NE DEV BAYRAKLAR ASILDI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla dev Türk bayrakları asıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin birinci yılı ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve önündeki alanda hazırlıklar sürüyor.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin protokol giriş kapısının her iki yanına dev Türk bayrakları asıldı.

Ayrıca Külliye’nin önünde “Demokrasi Nöbeti” için oluşturulan ve sivil toplum kuruluşları ve farklı kurumlar tarafından kurulan çadırların bulunduğu yerdeki parmaklıklar da hem bayraklarla hem de afişlerle süslendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları kapsamında yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde yer alan Millet Camisi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Sabah namazı kılınacak, ardından Külliye’nin hemen karşısında inşa edilen 15 Temmuz Şehitler Abidesi’nin açılışı yapılacak.

İşte 15 Temmuz 2017 Gece Programı Ankara;

00.13 – Tüm Türkiye’de okunan selalar ile Millî Birlik Yürüyüşünün başlaması (Kızılay Meydanı – TBMM)
01.00 – TBMM tören alanına geliş
02.00 – Erdoğan’ın katılımı ile TBMM önündeki etkinliğin başlaması
02.05 – Kuran-ı Kerim Tilaveti – Dua
02.32 – Protokol konuşmaları (Sn. İsmail Kahraman, Sn. R. Tayyip Erdoğan)
03.10 – 81 ilden yürüyen gençlerin getirdiği bayrakların Sayın Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanına teslim edilmesi
03.15 – Video Mapping uygulaması– TBMM ve Gölbaşı Özel Harekât Başkanlığı
04.50 – Millet Camii’nde sabah namazının kılınması

Etiketler:, ,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.