..."/> ..."> ..."/> ” Türkiye’nin ilerlemesini istiyorum” | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 18.03.2018 SAAT 03:17:02

16.03.2015 Pazartesi - 22:32

 


IMG_0098Pınar BOZDEMİR-

Özel yazı dizimiz TEK RÖPORTAJ ile milletvekili aday adaylarımızı kendi pencerelerinden dinlemeye devam ediyoruz. Sohbetlerimiz içerisindeki düşüncelerde farklı düşünceler şekilleniyor. Konuklarımız bilgi birikimleri ve tecrübeleriyle sorularımızı çay sohbetinde yanıtlarken kendilerini daha yakından tanıma fırsatı da buluyoruz. Tek Kocaeli Gazetesi’nin konuğu AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Cemalettin KAFLI.

Cemalettin KAFLI…

1971 Üsküdar doğumlu…

İlköğretiminin İstasyon Mahallesi’’nde tamamladı…

Gebze İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.

15 yıldır avukatlık yapıyor…

AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı yaptı…

* Neden AK Parti?

Düzeni, disiplini seven bir adamım. Ben mesleğimde  çok düzenli olmayı ilke edinmiş biriyim. Hala yıllar öncesinde baktığım davaların dosyaları arşivimde düzenli bir şekilde duruyor.   AK Parti ismi beni cezbetti. Ülkemizde gerçek adaletin sağlanması ve ülkemizin kalkınması hepimizin arzusudur. Adalet ve Kalkınma Partisi, bu iki önemli olguyu savunuyor. AK Parti kurumsal bir hüviyetle yönetiliyor. Emeği geçenler mutlaka partide değerini buluyor.

*Gebze İlçe Başkanlığı döneminizi kısaca değerlendirir misiniz?

Gebze İlçe Başkanlığı görevimi layıkıyla yaptığıma inanıyorum. Hiç kimseye kırıcı davranmadım. Her zaman uzlaşıcı bir tutum içerisinde diyaloglarımız oldu. Genel ve yerel seçimlerde başarılı olduk. İlçe başkanlığına geldiğimde partimizin üye sayısı 27 bin’di. Dönemimizde bu sayıyı 39 bin 500’e çıkardık. Bana çevremdekiler sakin yapımdan ötürü ” Sende peygamber sabrı var “derler. İşte biz bu anlayışla başarılı bir şekilde görevimizi bıraktık.

kaflı*Kongre sürecinde Gebze İlçe Başkanlığı’na tekrar aday olmanız istendi mi?

Evet. Hem genel merkezimiz, hem de partililerimiz tekrar aday olup göreve devam etmemizi istediler. Ben, milletvekili aday adayı olup yoluma daha fazla hizmet anlayışı ile devam etmek istedim.Ve milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundum. Görevden ayrılırken veda edebilmek önemlidir. Herkes gerektiği gibi veda edemiyor. Bize gerçek bir veda nasip oldu. Herkesle helalleşerek veda ettik.

* Gebze halkı milletvekili aday adaylığınız nasıl karşıladı?

Olumlu karşıladığını görüyorum. Büyük destekleri var. Hatta her siyasi görüşten vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler geldi. İlçede görev yapan muhalif partilerin ilçe başkanları da hayırlı olsun dileklerini paylaştılar. Ben uzlaşmacıyım. Kurşun atana tabi ki gül atmıyorum ama, karşımdakinin hatası varsa hatırlatıp onu kazanmaktan yanayım. Gebze halkının büyük desteğini almamızın başlıca sebebi de bu olsa gerek. Toplumun içinden biriyim. Yıllarca pazarcılık da yaptım. İnsanlarla iletişimimiz her zaman olumlu oldu.

* Aday adaylığı başvurunuzdan sonra ilk programınız ne oldu?

Başvurumun sonrasında 12 ilçemizde ana kademe yöneticilerini, gençlik kollarını ve kadın kollarını ziyaret ettim. Teşkilatımızın yönetim kadrosundan büyük ilgi gördüm. Onların bu ilgisi enerjimizi de yükseltti. Süreçte hiç bir olumsuzluk yaşamadım.

Peki sonrasında?

Hiç reklam çalışması yapmadık. Broşür bastırmadık. Dokunmayı, halkımızın ellerini sıkıp sohbet etmeyi seçtik. “Zoru tercih ediyorsun” diyenler oldu. Zorlamakla hedefe ulaşılmıyor. Zorlayınca hedeften uzaklaşıyorsunuz, amacınızdan sapıyorsunuz.

* Temayülde iyi bir sonuç elde ettiniz. Mülakat desek, görüşleriniz neler olur?

Temayülde iyi bir sonuç elde ettiğimi düşünüyorum. Teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Mülakata alfabetik sıralamayla alındık. Bu da bize adımızın C harfiyle başlamasından dolayı öncelik tanıdı ( Gülümseme)  Bu sürecin de olumlu geçtiğini düşünüyorum. Tabi sonuçları hep birlikte göreceğiz. Siyasetin ilgi çekici olmasının bir sebebi de sonucun çok belli olmamasıdır.

* Aday adaylarınız projelerini açıklayamıyor. Liste mi bekleniyor?

Projelerimizi anlatmak, haddimizi aşmak olur. Bu proje ekibine proje sunmak anlamına gelir. Parti genel merkezimiz projeleri ortaya koyacak bizler de halkımıza anlatacağız.

* Son olarak kamuoyuna neler söylemek istersiniz?

Net duruş, dürüstlük ve samimi olabilmek çok önemli. Kırmadan, dökmeden adım atmak gerekiyor. Biz artılarımızı ortaya koyuyoruz. Türkiye’nin ilerlemesini istiyoruz. Aday adayı arkadaşlarımın hepsine başarılar diliyorum. Değerlendirilebilir bir kişi olduğumu düşünüyorum. Biz yolumuza devam ediyoruz. Süreci milletimizle bütünleşerek götürüyoruz. Nasibimizde de varsa olur diyoruz.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.