SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Umre Ziyareti Yapılacak mı?
Üniversite Sınavlarına Girecekler Dikkat!

Ufka Yolculuk Heyeti’nden Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret

Ufka Yolculuk Heyeti’nden Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü, KİHMED ve İLKÇEV tarafından yürütülen, ve bu yıl 7.si düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması hakkında bilgi vermek amacıyla Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür yarışması Kocaeli Koordinatörü Nedim ASLAN ve heyeti, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK’i ziyaret etti. 

Ufka Yolculuk 7 Bilgi ve Kültür Yarışması hakkında bilgi veren Nedim Aslan açıklamasında; “Güzel Ahlâk” konulu Ufka Yolculuk 7. Bilgi ve Kültür Yarışması, 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden başvurulara açıldı.

Okuma alışkanlığının arttırılması ile ilgili çok önemli ve başarılı bir proje olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları vesilesi ile ilk yıldan itibaren 2 milyonu aşkın insan kitap ile buluştu, yarıştı, kazandı…

Türkiye’nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan ve binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışma bu yıl yeni sınav sistemine geçti. İki aşamalı olacak yarışmada 17 Şubat 2019 tarihinde online sınav, 17 Mart 2019 tarihinde ise yazılı sınav gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca da desteklenen yarışmanın bu yıl Türkçe kategorileri, İlkokul, Ortaokul ve Lise olarak belirlendi. Arapça kategorisinde ise 18 yaş altı yarışmacılar yazılı sınava katılacaklar. Dedi.

Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, çocukların başta okuma alışkanlığı olmak üzere güzel ahlak konusunda da bilgi sahibi olacağı bu yarışma için desteklerinin her zaman olacağını ifade etti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR