SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Eğitim-İş’ten Flaş Açıklama
İdlib’de 33 Askerimiz Şehit

Ulvi Yılmaz Çavuşoğlu Başvurdu

Ulvi Yılmaz Çavuşoğlu Başvurdu

İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz Çavuşoğlu, Ak Parti Başiskele Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Yılmaz, aday adaylık başvurusunu Ak Parti Başiskele İlçe Binası’nda yaptı.

Ulvi Yılmaz Çavuşoğlu, aday adaylığı başvurusunda Başiskele’nin ilk kurucu belediye başkanı Hüseyin Ayaz’ın iki döneminde Başiskele’nin Ak belediyeciliğin güzel hizmetleriyle tanıştığından bahsederek, Başkan Ayaz’a teşekkür etti.

ULVİ YILMAZ ÇAVUŞOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

Bu önemli günde,

Büyük bir sorumluluğu üstlenmeye, Ateşten gömleği,

Halka hizmet gömleğini,

Hakka hizmet etme gayesiyle giymeye aday olduğumuz, bu önemli süreçte,

Bir ve beraber olduğumuzu gösterme adına, buraya gelen siz değerli dostlarımı,

Canı gönülden, muhabbetle, saygı ve sevgiyle selamlıyorum…

 

Bana vermiş olduğunuz bu destek, göstermiş olduğunuz bu teveccüh, benim için büyük bir anlam taşıyor. Zira, bugüne kadar yaptığım tüm görevlerde, ortak akıl, ben değil biz anlayışıyla görev yaptım. Kamuda, hizmet ettiğimiz halkımızın her ferdinin görüşüne, fikrine, uyarılarına önem verdim.

Halkımızın vicdanının asla yanılmayan kararının, yani Maşeri vicdanın,

Halkın işlerini üstlenenlerin önünü aydınlatan bir ışık olduğuna inanıyorum.

Bu inançla hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum…

 

Değerli Dostlarım;

 

İşte bu anlayışla, bugüne kadar ifa ettiğim tüm görevlerde, halkın emaneti olarak gördüğüm makamlarda ortaya koyduğuma inandığım dürüst ve samimi yönetim anlayışını referans alarak, bugün,

Sorumluluktan kaçmayan bir cesaretle,

Fakat, “Dicle’de bir Kurt kapsa bir koyunu, adli ilahi Ömer’den sorar onu” idrakine varmış bir hesap verme anlayışıyla karşınızdayım…

 

Doğup büyüdüğüm, taşı, toprağı, havası ve insanı ile ait olduğum bu topraklarda, gelecek nesillerimize daha güzel yaşam koşulları oluşturabilmek ve onlara layık oldukları hizmeti sunabilmek için, birlikte yapabileceğimiz ve başarabileceğimiz çok şeyler olduğuna inanıyorum.

 

Değerli Dostlarım;

 

Bugün burada sizlerle birlikte bu kutlu hizmet yarışında biz de varız demek için toplandık.

17 yıldır, Türkiye Genelinde, Ak Hükümetler ve Ak yerel yönetimler eliyle devrim niteliğinde çalışmalar ortaya koyan Ak Partimizin, her biri birbirinden değerli Başkan aday adayları arkadaşlarımla, “Hizmette Yarış” prensibi içerisinde seviyeli bir siyasi çalışma içerisindeyiz. Allah’tan dileğim odur ki, aramızdan bu millete en iyi hizmeti götürecek, Milletin hizmetçisi olabilecek, bu emaneti en layığı ile taşıyabilecek olana bu görevi nasip etsin.

 

Bu vesile ile tüm aday adayı arkadaşlarımı da saygı ve sevgiyle kucaklıyorum. Netice her ne olursa olsun, bizim birbirimizle olan muhabbetimiz asla eksilmeyecek, aramızdan kim adayımız olursa olsun,

Onun yanında görevimizi yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

 

Değerli dostlarım,

 

Doğal güzellikleri, ulaşım imkânlarının kolaylığı, ekonomik gelişimi, insanlarının yakınlığı ile Türkiye’mizin en güzel beldelerinden biri olduğuna inandığım bu yöre; Kullar, Yeniköy, Yuvacık, Karşıyaka ve Bahçecik beldeleri, esas itibariyle, birbiri ile kaynaşmış, akraba olmuş nüfus yapısı ve yoğun ticari ilişkilerle zaten bir ve beraberdiler. Ak Partimize bu birlik ve beraberliğin adını koymak düştü. Çok isabetli bir kararla bu beldeler hem sınırlarını hem de umutlarını birleştirmiş oldular. Bu birleşme sürecinde bazı siyasi rakiplerimiz, siyasi rant uğruna beldecilik silahına sarılarak bu meseleyi kullanmak istediler. Ama herkes yavaş yavaş ilçe olmanın getirdiği imkânları gördükçe, Ak Partimizin bu konuda ne kadar isabetli davrandığını kabul etmeye başladı.

 

Pek kıymetli Başiskele’li hemşehrilerim;

 

Başiskelemiz, yeni ilçe olduktan sonra, İlçemizin ilk Başkanı sayın Hüseyin Ayaz başkanlığında iki dönem Ak belediyeciliğin güzel hizmetleri ile tanıştı. Bu uzun ve yorucu Başkanlık sürecinde göstermiş olduğu gayretlerden dolayı Başkanımız Hüseyin Ayaz’a özellikle teşekkür ediyorum.

 

Şimdi yeni bir heyecanla, ilk günkü aşkla Başiskele’de hizmet bayrağını devralma zamanı geldi. Önümüzdeki dönemde ilçemiz pek çok sahada ilkleri yaşamaya devam edecek inşallah.

 

Burada şu soruları sormak gerekiyor: Ulvi Yılmaz Kimdir? Geçmişi, bilgi birikimi, tecrübesi nedir? Nasıl bir belediyecilik anlayışına sahiptir? Yerel yönetimde öncelikleri ve hedefleri nelerdir?

 

Değerli dostlarım;

 

İnsanın kendini anlatması çok zordur. Sizler beni zaten tanıyorsunuz ki bugün burada beni yalnız bırakmayarak şereflendirdiniz. Fakat takdir edersiniz ki, bu toplantı vesilesi ile kendimizi, ideallerimizi, heyecanlarımızı bizi tanımayanlara anlatmak gerekiyor. İnsanımızın kendi geleceğini teslim edeceği, birikimlerini emanet edeceği başkanını iyi araştırması gerektiğine inanıyorum. Onun geçmişini, ticari, idari, insani tüm faaliyetlerini soruşturmalı ve ona göre kararını vermeli.

 

1969’da İzmit te doğdum.  İlk, orta ve lise tahsilimi Kocaeli de tamamladım. Halkla ilişkiler ve işletme fakültesini bitirdim. Küçük yaşlardan itibaren spora olan ilgim bilinmektedir. 1997 yılında sosyal güvenlik kurumunda işe başladım 2000 yılında büro memur sen kurucu başkanlığını yaptım, 10 yıl Kocaeli şube başkanlığını yürüttüm. 2011 yılında çalışma bakanlığı basın halk ve ilişkiler müşavirliğini yaptıktan sonra 2012 yılında SGK il müdür yardımcılığı görevini üstlendim. 2015 yılında İŞKUR il müdürlüğüne atandım. Bu görevimi yürütmekte iken Bugün de İlçe Belediye başkan aday adayı olarak karşınızdayım. Geçmişim, çevrem ve tecrübelerim, her şey ortada, geçmişim ve çevrem sizlersiniz, tecrübem idari vazifelerim.

 

Peki nasıl bir belediyecilik anlayışı?

 

Öncelikli olarak Belediye Başkanının ilçede yaşanan her olaydan sorumlu olduğu inancındayım. Bu makamın mazeret değil çözüm üretme makamı olduğunun bilincindeyim. Bu sorumluluk bilinciyle, ırk, mezhep, meşrep, düşünce ayrımı yapmadan, ilçemizin yararına yükselecek her ses, her düşünce bizde karşılık bulacaktır. Ortak akılla, mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizle, apartman yönetimleriyle Başiskelemizi birlikte yönetmek, birlikte geleceğimizi inşa etmek gerektiğine inanıyorum.

 

Yerel yönetimde önceliğimiz ise genç neslimiz ve kadınlarımız olacaktır.

 

Soruyorum: Genç neslimize sahip çıkamadan, yolları altından, cennet misali bir ilçe inşa etsek neye yarar? Huzurun ve can güvenliğinin olmadığı bir yerde tüm dış güzelliğin ne anlamı kalır? Neslimiz bizim geleceğimizdir, kadınlarımızda geleceğimizi inşa eden annelerimiz. Bu iki unsur yönetimimizde göstermelik olarak değil, aktif biçimde yer alacak, onlarla birlikte çözümler üreteceğiz.

 

Bu noktada eğitim sahasındaki hedeflerime değinmeden geçemeyeceğim. Bildiğiniz gibi ilçemiz, ilimizin akademik başarı seviyesi en yüksek ilçesi. Bu başarıyı daha da arttırma gayretiyle eğitime %100 destek vereceğiz.

 

Ulaşımda beldelerimizi birbirine bağlayacak çözümlerle karşınıza çıkacağız.

 

Sanayide mevcut sanayi alanlarının düzenlenerek, sanayicimize yeni ve farklı iş imkanları sunarak, yöre gençlimize iş istihdamını arttırmanın derdinde olacağız.

 

Tüm spor branşlarında, Amatör Kulüplerimize tam destek vererek, tüm beldelerimizde spor okullarının yaygınlaştırılması,

Doğa ve sağlık turizminin çeşitlendirilmesi,

Sahil şeridinin su sporları yapılacak ve halkımızın denizimizden en üst seviyede faydalanabileceği şekilde dizaynı…

 

Tüm bunlar kısıtlı bir basın bildirisine sıkıştırılmış hedeflerimizin sadece başlıklarından bazıları. İnşallah ilerleyen günlerde bu hedeflerimizin somut olarak neler olacağını sizlere yapacağımız sunumlarla anlatacağız ki, bu söylediklerimiz içi boş vaatler değil, hizmet heyecanıyla dolu yüreklerimizin somut hedefleri olduğu daha iyi anlaşılsın.

 

Değerli Dostlarım;

 

Bacası tütmeyen bir evin…

Aç yatan bir ailenin…

Parasızlıktan yuva kuramayan bir gencin…

Maddi imkansızlıktan okuyamayan bir öğrencinin…

Uyuşturucuya müptela olmuş yavrularımızın…

Yolda açılmış bir çukura düşüp kaza yapan kazazedenin…

 

Belediye başkanlığına aday adayı olarak tüm bunların sorumluluğunu da üzerimize alacağız. Yani tam bir ateşten gömlek…

Öyleyse neden buna talip oluyoruz?

Bunun tek cevabı var:

“Halka hizmet Hakka hizmettir” ve “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.”

 

Bu inançla hepinizi tekrar en kalbi duygularımla selamlıyor, bugün yanımızda olan veya olmayan tüm dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Sağolun, Varolun…

 

 

Ulvi YILMAZ

Akparti Başiskele Belediye Başkan Aday Adayı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR