..."/> Üniversitelerde terörist istemiyoruz | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 17.01.2018 SAAT 04:05:41

12.10.2017 Perşembe - 0:43

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim görürken okulu bırakıp PKK’ya katılan, eylem için Kocaeli’ye gelen ve kampüse girmeyi başaran C.Ç.(19)hakkında Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanlığı’ndan Basın Açıklaması yapıldı.

Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanı Hüseyin Güllü Basın Açıklaması’nda şunları belirtti:

Bizler “Üniversitelerde terörist istemiyoruz” dedikçe dönemin siyasi çıkarları için okul yönetimi tarafından sıkıntılı öğrenci grubu olarak bizleri fişlediniz. En başından beri bunlar terörist dedikçe onları değil, bizi ekip arabalarına kelepçeleyerek bindirdiniz, emniyet ifadelerimizde provokatör olmakla suçladınız.

Bizler ülkemizin geleceği için okullarımızda en başarılı olmaya çalıştık. Bizleri her kalıba koydunuz, bütün ithamlarda bulundunuz ama bir defa bile olsun bu çocuklar haklı olabilir demediniz. Bu haber sadece devede kulaktır ne yazık ki. Başta Kocaeli Üniversitesi olmak üzere ülkemizin ilim irfan yuvası olan bütün üniversitelerinde bu şahıs gibi teröristler bulunmaktadır. Sizlerin ayda bir defa görüp 30 saniye kınadığınız bu haberleri bizler her gün yaşıyor ve şahıslarını görüyoruz. Ailelerimiz her telefon çalışında yürekleri çarparak açıyor bütün telefon görüşmelerinde “İyi misin oğlum/kızım?” diye soruyor, “Oralarda dikkat et olur mu?” diye kapatıyorlar.

Sizin çocuklarınız rahat okusun diye bu Vatan’ın, Atatürk devrimlerinin sonsuz savunucusu olan bizler her zaman son nefesimize kadar haklıyı savunmaya devam edeceğiz. Asrın firavunlarına karşı Yusuf, Yezitlere karşı Hüseyin olacağız. Biat edenlerden, mazlumun sırtından doyan değil; bolu beylerine karşı olan Köroğlu kalacağız. Atatürkçülük’ten, Türkçülük’ten ve Türk’lükten vazgeçmeyecek, her alanda mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz!

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.