..."/> Vatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandı | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 17.01.2018 SAAT 03:42:03

29.08.2017 Salı - 15:34

5 yıldızlı otelde eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandı. Şaşmaz’ın cenazesi Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. Camiden yürek yakan görüntüler kameralara yansırken, acılı anne Safiye Saydam, 5 aylık hamile gelini Yasemin Adalı’nın elini tuttu, teselli etmeye çalıştı. Adalı’nın parmaklarındaki yüzük detayı dikkat çekti. Hayli bitkin görünen Saydam ve Adalı mezarlıkta da güçlükle ayakta durabildi.

 
 

İstanbul’da Beşiktaş’taki Conrad Otel’de eski manken Filiz Aker tarafından 4 kurşunla sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz’ın cenazesi yakınları tarafından Karacaahmet Gasilhanesi’nden alındı. Şaşmaz’ın cenazesi Güzeltepe Birlik Camii’ne götürüldü. Şaşmaz’ın cenazesi öğle namazını müteakiben Güzeltepe Birlik Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Çengelköy Mezarlığı’na defnedildi.

 

Vatan Şaşmaz’ın annesi Safiye Saydam, bir yandan 5 aylık hamile olduğu belirtilen gelini Yasemin Adalı’yı teselli etmeye çalıştı. Caminin avlusu namaza yaklaşık 1 saat kala dolmaya başlarken Vatan Şaşmaz’ın annesi Safiye Şaşmaz ve eşi Yasemin Adalı’nın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Anne Şaşmaz ile eşi Adalı burada bir sandalyede otururken gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.Anne Şaşmaz ve Yasemin Adalı daha sonra taziyeleri kabul etti. Cenaze namazı için Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Ferdi Akarnur, Yusuf Adalı, Metin Uca, Melike Öcalan, Yaşar Alptekin, Saruhan Ünel gibi çok sayıda ünlü isim ve sevenleri camiye akın etti.Vatan Şaşmaz’ın rol arkadaşı Ferdi Akarnur, “Lafın bittiği yer. Ne diyeyim ki. Candan sevdiğimiz, güler yüzlü, saygılı, efendi biriydi. Bugüne kadar biz 10 yıldır çalışıyoruz, hiç kimseyi kırmamış bir insan. Ağzından bugüne kadar kötü bir laf duymadık. Bu nasıl bir şey aklımız hayalimiz almadı. Ben diziyi izlerken aldım haberi. Seti aradım onların da haberi yok. Hala şoktayım” diye konuştu.

ÇOK ÜZGÜNÜZ HEPİMİZ ŞOK OLDUK

Tamer Karadağlı “Çok üzgünüz hepimiz şok olduk. Büyük bir kayıp çok sevdiğimiz bir kardeşimiz arkadaşımızdı. Ailesine yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

MELİKE ÖCALAN: BEBEĞİNİ VE EŞİNİ KORUMAK İÇİN…

Vatan Şaşmaz’la birlikte sunuculuk yapan Melike Öcalan, “Doğacak bebeğine Allah uzun ömürler versin. Artık o bize emanet. Hep birlikte büyüteceğiz onu. 1 ay önce telefonla konuşmuştuk. Son konuşmasında da çocuk isteğini anlattı. Göremedi… Bir sürü şey konuşuluyor. Eğer evli ve bebek bekleyen bir adam, ortada bir yerde karşısındaki kişiye laf anlatmaya çalışsaydı karşısındaki kim bilir neler yazılırdı. Tabi koruyacak ailesini. Vatan öyle biri zaten. Çok iyi, çalışkan, temiz, efendiliğinden başka hiçbir şeyini görmediğimiz biri. Otel odasında olması bir şey ifade etmiyor. Tabii ki de bir laf anlatacaksa bebeğini ve eşini korumak için ortada bir yerde anlatamazdı” dedi.

Cenazeye katılan Burcu Esmersoy’un oldukça üzgün olduğu görüldü. “Kardeş gibiydi” diyen Mehmet Auf ise daha bir gün önce konuştuklarını söyleyerek, önemli ifadeler kullandı.

Auf, “Allah rahmet eylesin diyorum çok üzgünüz. Valla çok acı bir tesadüf çünkü sette son bir yemek yendi yani öyle bir sahne vardı. Veda yemeğiymiş, bir gün önce de konuştuk. Kapanışmış o konuşma o yüzden hala titriyorum bu konuda. Haberi internet üzerinden aldım. İnanmadım. Başta bir inkar süreci oluyor keşke tersi olsa diye ama gerçek söylenecek bir şey yok. Tüm ailesine sabır diliyorum” diye konuştu.

Cenazeye Şaşmaz’ın rol arkadaşı Pınar Altuğ da katıldı.Pınar Altuğ, “Söyleyecek bir şey kalmadı maalesef. En son sette beraberdik. Vatan benim çok eski arkadaşım. Çocuklar Duymasın’dan önce mankenlik zamanlarından. Denilecek bir şey yok sözün bittiği yerdeyiz” diye konuştu.

TUĞBA ÖZAY SON KONUŞMALARINI ANLATTI

Vatan Şaşmaz’ı sapkın birinin kurban ettiğini dile getiren eski manken Tuğba Özay, “Çok üzgünüm, hepimiz çok sarsıldık. 3 gün öncesinde beraberdik. Eskileri yad ettik, baba olmak istediğini söyledi. Bana da dedi ki ‘Tuğba 43 yaşındayım 60 yaşıma geldiğimde çocuğum ergen olacak, sen de elini çabuk tut’ dedi.

Vatan bu camiada değerleriyle yaşayan, yozlaşmamış, dejenere olmamış, saygın çok değerli bir insandı. Benim kanıma dokunuyor kardeşimin arkasından aslı astarı olmayan acımasızca sözler. Vatan öyle bir insan değil, Filiz Aker’in yeğeni Dora açıklama yaptı. Vatan sapkın bir insanın kurbanı oldu, başka hiçbir açıklaması yok” dedi.

CENAZESİ GASİLHANE’DEN ALINDI

Vatan Şaşmaz’ın cenazesi Karacaahmet Gasilhanesi’nden alındı. Şaşmaz’ın cenazesi Güzeltepe Birlik Camii’ne götürülüyor. Öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Vatan Şaşmaz’ın cenazesi Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

MEZARI GÖREVLİLER TARAFINDAN KAZILDI

Beşiktaş’ta 5 yıldızlı bir otelde vurularak öldürülen ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz, bugün öğlen namazını müteakiben Güzeltepe Birlik Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Çengelköy Mezarlığı’na defnedilecek.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.