Alpay Hacıoğlu saçmalamış!
Tek Kocaeli

Cemalettin İNCE

tekkocaeli@tekkocaeli.com

12 Nisan 2018 Perşembe - 12:42

Yazarın Tüm Yazıları

Alpay Hacıoğlu saçmalamış!

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, görev dağılımı yaptıktan sonra basın karşısına çıkmış adeta saçmalamış. Ortada bir cenaze dururken, ortada mezartaşı dururken şark kurnazlığı yaparcasına emlakçıların ağzında sakız olmuş meseleye değinmeden alakasız şeyler konuşmuş.

Şimdi sizlerle herşeyi paylaşacağım. Şimdi size kongre öncesinde şahsımla iki kez yemekte buluşan Alpay Hacıoğlu’nu anlatacağım. Mezartaşına  yazılmış isimler ve karşılarına yazılmış para miktarlarına tepki vermeyen, görmezden gelen Alpay Hacıoğlu’nu anlatacağım.

Alpay Hacıoğlu’nun basın toplantısı tam kelimeyle evlere şenlik. Neymiş kongrede seçimi farklı kazanmış ve bunu da kendilerine emlakçıların ilgisi olarak yorumlamış. Hacıoğlu, kendine gel ve aynaya bak. Emlakçılar Odası’nın ilk kongresinde Ahmet Pekin’in listesinden yönetime giren Abdurrahman Yazıcı istifa edip senin yanında yer almasaydı, buna KEMDER’de yollarını ayırdığın Fatma Kanat’ın desteği eklenmeseydi, bu isimlere ek olarak Murat Gündem ve Hakan Uzun gibi isimler yanında yer almamış olsaydı sen bugün 2. Kez seçim kaybeden olarak yerini alacaktın. Bu seçimi sen kazanmadın, Ahmet Pekin kaybetti. Abdurrahman Yazıcı’ya Başkanvekilliği’ni verip yanında tutsaydı, Hakan Uzun gibi isimlerle olan bağını koparmasaydı bugün Hacıoğlu olmazdı. Pekin, kendisine oy vermeyen emlakçılara gitmiş olsaydı ve herkesi kucaklamış olsaydı sen Başkan olamazdın. Pekin kaybettiği için sen başkansın. Yoğun ilgi falan yok. Senin anlattıkların Lafontein’den Masallar.

Birkaç kez haber yaptık ve gündeme taşıdık. Mezartaşı rezaletinden bahsettik. KEO Başkanı isen; gözlerinin önünde cereyan eden rezaletin açıklamasını yap dedik. Para şımarıklığının mezartaşına taşındığı bu olayı cesaretin varsa kamuoyu önünde açıkla dedik. Açıklayabildi mi? Yok. Basın toplantısında ne konuştu. Belediye meclis toplantılarına katılacaklarmış. Sahilde kültürleşmekle olmaz bu işler Hacıoğlu.

MEZARTAŞINDAKİ İSİMLERİ VE PARA MİKTARLARINI AÇIKLA

KEMDER’in değil KEO’nun Başkanısın. 930 civarı üyesi bulunan bir Oda’nın başkanısın. Emlakçıların ağzında sakız olmuş mezartaşı meselesi ile ilgili konuşamıyorsun. Bugüne kadar konuşamadın. İsimleri ve miktarları açıklayamadın. Mezartaşına böyle şeyler yazılır mı bile diyemedin. Mezartaşında senin ismin yok. Ancak ekip arkadaşlarının isimleri var. Emlak ofisinin duvarına dayatılmış mezartaşını üzerinde yazılı isimlerle ve miktarlarla müzede sergiler gibi sergilediniz. Hacıoğlu, benim de ofiste olduğum o anda tüm bunlar gözlerinin önünde cereyan etti. Yönetimde olmayan bir isim tarafından yaptırılan mezartaşında ölüm tarihi 11 Mart 2018 yazıyor. Biz bu tarihi başkanlığın sana verildiği tarih olarak biliyorduk. Sen arkadaş benim başkanlığa oturduğum tarihi nasıl ölüm tarihi yazarsınız bile diyemedin. Çıkıp mezartaşı rezaletine bir cevap bile veremedin. Şimdi seninle ilgili ne değerlendirmeler yapılıyor farkında mısın?

Bu ülkede yıllarca çalışıp emekli olan vatandaşın alınterinin karşılığında aldığı miktar mezartaşında bir ismin karşısında yazılı. Al eline mezartaşı resmini isimleri rakamları tek tek açıkla. Yoksa resmi yardımcı olurum, gönderirim sana. Mezartaşında yazan isimleri ve rakamları zaten biliyorsun.

KEO’NUN BAŞKANI MISIN? MAFYA BABALIĞINA MI SOYUNDUN?

Kocaeli Emlakçılar Odası binasında gergin görünen Alpay Hacıoğlu, haberler çok oldu demiş. Adamları zor tutuyorum demiş. Bir haber daha yazarsa tutabilir miyim diyerek  tehditvari mesaj yollamış. Hacıoğlu’na sesleniyorum. Senden korkan senin gibi olsun. Sende yürek varsa mezartaşında yazan isimleri ve karşısında yazan rakamları açıkla. Ve deki, ben bunu tasvip etmiyorum. Fatma Kanat’ın delikanlı gibi telefon görüşmemizde bir arkadaşımızın da şahit olduğu görüşmemizde söylediği gibi. Ne demiş Fatma Kanat. Böyle bir olay varsa tasvip etmem. Böyle bir olayın olduğunu ortaya koyduk.

BAŞKANVEKİLLİĞİ MESELESİ

Kongre öncesinde Başkanvekilliği için Fatma Kanat isminde uzlaşma sağlandığını yazmıştık. Hacıoğlu buna da ses çıkarmadı. Adeta  koalisyon hükümeti kurulmuş gibi dönüşümlü başkanvekilliği modelini gündeme getirdi ve bu uzlaşmayı unuttu. Kendisine yakın isim olan Ertan Karataş’ı başkanvekili yaptı. Bu hamle karşısında Ahmet Pekin’e tepki koyarak istifa eden Abdurrahman Yazıcı sus pus kaldı. Neymiş 1 yıl Ertan Karataş yapacak. Son 3 yıl Fatma Kanat yapacak. Bizim günler önce dile getirdiğimizi çıkmış basın toplantısında doğrulamış. Bu zaten bilinen bir şey. Biz senden önce çıkmışız, kamuoyuna bu haberi aktarmışız. Cevap bekleyen soruya cevap veremiyorsun. Çıkıyorsun bizim günler önce açıkladığımız gelişmeyi doğruluyorsun. Bu arada doğruladığın için teşekkürler. Ölme eşşeğim ölme. Kim sağ kim selamet. Geçsin şimdi 1 yıl sonra 3 yıla bakarız.

DOĞRUNUN YANINDAYIZ

Dün KEO Başkanı Ahmet Pekin’di. Pekin’i eleştiren haberler yapıldığında ellerini ovuşturanların, telefonla şahsımı arayıp neler dediğini de biliyorum. Hacıoğlu’nun şahsıma yemekte ve telefonda söylediklerini tekrar dinlediğimde emlakçı arkadaşımla gülmeye başladık. Komik olmayın.

Ahmet Pekin kendisini eleştirdiğimiz haberler sonrasında sağduyulu hareket ederek şahsımla yemek yedi ve yaptığımız eleştirilere mantıklı bir adam portresiyle cevap verdi. Tepki göstermedi. Hacıoğlu daha 1. Günde aba altından sopa göndermeye kalktı ve sınıfta kaldı. 4 yıl Oda Başkanlığını götürebilir mi? Bunu göreceğiz. Emlakçıların Alpay Hacıoğlu’nun dönüşümlü başkanvekilliği formülü gibi bir formülle dönüşümlü başkanlık sistemini gündeme taşımaları daha faydalı olur kanaatindeyim.

Benim adım Cemalettin İnce. Telefonum herkeste var. Emlakçı bir akrabam üzerinden gönderdiğin aba altından sopayı kabul etmem ben. Yüreğin cesaretin varsa, çık mezartaşı rezaletini izah et. Yoksa bu mezartaşı boynuna asılmış kolye olarak hep peşinden gelecek bilesin.

Şimdi orada burda yapılan haberleri yok onun için yapıyor, yok bunun için yapıyor dedikoduları duyuyorum. Şahsımla saatlerce yemekte konuştuklarını unutma.  Bunlar boş şeyler. Benim haberlerimin kaynağını bulmak istiyorsan kendine bak görürsün. Şahsımla oturup herşeyi anlatan sensin, başkası değil. Dolayısıyla haberlerin kaymağı Hacıoğlu'nun kendisidir. Bunlar söyleyecek sözü olmayıp aciz duruma düşenlerin yapacağı işler. Siz o duruma düştüyseniz bilmem. 

Kocaeli’li emlakçılar Ahmet Pekin’in kaybetmesini mezartaşı rezaleti ile kutlayanları iyi takip edin. Bu oda Dallas filminden farksız. Takipteyim. Takipte olun.

Muhabbetle selamlıyorum.

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:55
06:37
13:05
16:33
19:12
20:41

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

19 Eylül 1935
Almanya'da Yahudilerin kamu sektöründe çalışması yasaklandı.

SÜPER LİG PUAN DURUMU