Emlakçı Hamzaoğlu'na da BAK SEN!...
Tek Kocaeli

Cemalettin İNCE

tekkocaeli@tekkocaeli.com

23 Nisan 2018 Pazartesi - 18:04

Yazarın Tüm Yazıları

Emlakçı Hamzaoğlu'na da BAK SEN!...

Sevgili dostlar, 20 Nisan 2018 tarihinde’ Bu olmadı Murat Hamzaoğlu’ başlığı altında Tek Kocaeli Gazetesi’nde bir haber yayınlamıştık. Emlakçı Hamzaoğlu, şahsımın ismini vermeden ve Tek Kocaeli Gazetesi’ni küçümseyen bir tavırla bu habere cevap niteliğinde bir yazı kaleme almış. Bazı dostlarımın haber vermesi ile bilgi sahibi oldum. Yazıyı kaleme alırken, kimin talebesi olduğunu ve yazı yazmayı kimden öğrendiğini de belirtmiş.

Biz haberimizde ne demişiz. Bu noktayı dikkatinize sunuyorum. ‘Bu olmadı Murat Hamzaoğlu’ başlığı altında üslubuna uygun olarak kendisine tek bir şey sorduk. Akıl vermedik. Yalnızca bir noktaya işaret ettik. ‘Oda Başkanı Ahmet Pekin konuşuluyormuş’ başlığı altında Ahmet Pekin ile ilgili konuşulan iddiaları dile getiren bir haber yayınlamıştık. İşte bu haber 9 Ağustos 2017 tarihinde Murat Hamzaoğlu’nun Kocaeli Emlak Haber sitesinde aynı şekilde yayınlandı. Hem de nasıl yayınlandı. Tek Kocaeli Gazetesi’nden logosu ismi dahil aynen dokunulmadan yayınlandı. Buraya kadar sorun yok. Bizim sorduğumuz da zaten neden yayınladınız noktası değil.

Biz şunu sorduk; 9 Ağustos’ta Tek Kocaeli Gazetesi’nde yayınlanan Ahmet Pekin haberini sitenizde yayınladınız da, neden adı emlak haber olan sitenizde emlakçıların ağzında sakız olmuş mezartaşı rezaletini görmezden geldiniz ? İşte işaret ettiğimiz husus bu. Mezartaşı rezaleti Ahmet Pekin döneminde cereyan etmiş olsaydı, 9 Ağustos 2017’de olduğu gibi, Mart 2018’de de mezartaşını manşete çıkarırdınız dedik. Bu emlakçıların dikkatini çekmiş ve konuşulan bir tespit olmuş ki, bunu çıkmışız dile getirmişiz. Dikkat çeken bu konuyu dile getirirken de kankisi KEO Başkanı Alpay Hacıoğlu ile birlikte Rezidanslara el attığını belirtmişiz ve demişiz ki’ Ahmet Pekin’i eleştir, mezartaşı rezaletini görme’

İşte Murat Hamzaoğlu ile ilgili haberde ortaya konulan bu. Peki Hamzaoğlu, 21 Nisan 2018 tarihinde yayınlanan yazısında ne diyor? Ben bu ismin talebesiyim, bu isimden de yazı yazmasını öğrendim. Biz kendisine sana yazı yazmayı kim öğretti dedik mi? Tabii ki hayır. Peki başka ne demiş. Kendisine ait haber portalı olduğunu belirtmiş ve kimseden reklam parası dilenmediğini söylemiş. Biz bunu da sormadık kendisine. Reklam kimden alıyorsun, ne kazanıyorsun demedik ki. Burada şark kurnazlığına gerek yok. Ele aldığımız haberdeki konuyu es geçip başka mecralara çekmek, bahsi geçen konuya verebilecek cevabının olmamasıdır.

Peki emlakçı Hamzaoğlu, başka ne demiş. İnternet sayfalarına reklam almak için, 30 takla attıkları parayı ben bir gecede harcıyorum demiş. Hamzaoğlu, burada kullandığı ifadelerle adeta batmış. ‘Bana kimse akıl vermesin’ diyen Hamzaoğlu, büyüklerimizin söylediği ifadeyi bile bilmiyor. Ne demişler para ile imanın kimde olduğu belli olmaz. Ey Hamzaoğlu, yaptığın açıklamayla ekmek parası kazanan internet site sahiplerini küçümsemeye kalkmışın. İnternet sayfalarına reklam almak için 30 takla atanlar demişsin. Çoğul ifade ile Tek Kocaeli Gazetesi’ndeki habere cevap vereyim derken diğer meslektaşlarımı da küçümseyen duruma düşmüşsün. Senin kazandığın, beni bağlamaz. Sen kullandığın bu ifadelerle kendini ortaya koymuşsun.

Peki başka ne demiş Hamzaoğlu. Üç kuruş almak için emlakçı reklamı almazmış. Hayır zaten sana emlakçı reklamı al demedik ki zaten. Sen KEO Başkanı ile Rezidans’ta ofis ve daire kiralama satış işleri almışsın. Bir de emlakçılardan reklam alırsan zaten ayıp olur öyle değil mi?

Hamzaoğlu, sana sesleniyorum. Sen isim zikretmemişsin. Sözde şahsımızı ve internet haber sitemizi kaale almayan bir adam profiline bürünmüşsün. Peki çık o zaman kamuoyuna açıkla. Kaale almadığın tek tük diye bahsettiğin Tek Kocaeli Gazetesi’ni ve yaptığı haberi logosuyla beraber yayınlayan siz değil misiniz? Sen zaten 9 Ağustos 2017 tarihinde Tek Kocaeli Gazetesi’ni çok ciddiye almışsın ve sitende manşete taşımışsın. İşte sorun da burada zaten. Konu Ahmet Pekin aleyhine olunca yayınlamışsın. Konu KEO Başkanı olur olmaz mezartaşı ile başbaşa kalan Alpay Hacıoğlu olunca sessiz kalmışsın.

Kocaeli Emlak Haber Portalı’nda yazan Hamzaoğlu, bir konuya işaret ettik. O konuyu ister yazarım ister yazmam diyerek geciktimiş ve başka mecralara yönelmişsin. İnternet haber sitelerinin kazandığı paralar için takla attıklarını söyleyen Hamzaoğlu, internet sitelerinin kazandıkları ile bu kadar ilgili olacağına mezartaşında yazan isim ve rakamları açıkla. Bak oradaki rakamlar sizin kullandığınız tabirle hem adama 30 değil, 1000 takla attırır. Bilmem anlatabildim mi?

Bugüne kadar Emlakçılar Odası ile ilgili ele aldığımız haberler ve köşe yazılarım bizzat şahsım tarafından ele alınmıştır. Bunu niye söylüyorum. KEO Başkanı’nın kim bunları yazdırıyor,  kim bilgileri veriyor tarzında konuşmaları ortalıkta dolanıyor. Bana bu haberi yap diyenler olmuştur. Ama ne yaptığımı da görmüştür. Ben o haberi yapacaksam da yapmam o zaman. KEO Başkanı bunu iyi bilir. Biraz önce kulağımla KEO Başkanı’nın söylediklerini dinledim ki, aynen öyle yapmışım.

Sana bol kazançlar Hamzaoğlu. Biz insanı kazandığı para ile küçümseyen olmayız. Sen bizim bir ayda harcadığımızı bir gecede harcamaya devam et. Bu arada zamanını aldım. Harcamalarını engellediysem özür dilerim.

 

NOT: Yazıda bahsedilen haberlerin linkleri aşağıdadır. Takdir kamuoyunundur.

 

KOCAELİ EMLAK HABER PORTALI'NDA YAYINLANAN HABERİMİZ 9 AĞUSTOS 2017

http://www.kocaeliemlak.com.tr/ahmet-pekin-icin-iddialar/http://www.kocaeliemlak.com.tr/ahmet-pekin-icin-iddialar/

 

'BU OLMADI MURAT HAMZAOĞLU' BAŞLIKLI HABERİMİZ 20 NİSAN 2017

http://www.tekkocaeli.com/haber/sektor/ahmet-pekini-elestir-mezartasi-rezaletini-gorme/120923.html

 

MURAT HAMZAOĞLU'NUN CEVABI 21 NİSAN 2018

http://www.kocaeliemlak.com.tr/murat-hamzaoglu-bana-kimse-akil-vermesin/

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:27
07:07
12:57
15:59
18:25
19:53

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

18 Ekim 1931
Bilim adamı Thomas Edison 84 yaşında öldü.

SÜPER LİG PUAN DURUMU