#Euro #Mauro #Dolar #Molar
Tek Kocaeli

Muge UÇAR

tekkocaeli@tekkocaeli.com

31 Mayıs 2018 Perşembe - 15:47

Yazarın Tüm Yazıları

#Euro #Mauro #Dolar #Molar

Seçim ortamına girdikçe ve yaklaştıkça ülkemizde ilginç şeyler oluyor.

Ekonominin çarkları döndüğü halde ve ihracatımızın artmasına rağmen ve hatta turizm girdilerin de büyük artışlar olmasına rağmen uluslararası değerlendirme kuruluşları Türkiye'nin paralarını bir hatta iki kademe düşürebiliyor.

Bu durum batılıların ülkemize bakış açısını bir kez daha ortaya koyuyor: İkiyüzlülük ve riyakarlık. Ülkemizin ekonomik olarak kalkınmasını istemeyen batılılar sanayi göstergeleri ve ihracat yükselirken ülke için hiçbir kargaşa olmamasına rağmen tamamen siyasi nedenlerden spekülatif amaçlı yabancı paranın aşırı şişmesine sebep oluyor ve devirmek istediği Erdoğan'ın seçim arifesinde halkına tu kaka göstermeye çalışıyor.

#Gezi #olayları, 17/25 Aralık ve 15 Temmuz kalkışması ile iktidarı alaşağı edemeyen ve çökertemeyen batı ülkemize ekonomik oyunlar oynuyor.

 Batının düşmanlığını anlıyorum da, ülkemin insanını anlamakta zorluk çekiyorum. #Mal #bulmuş #mağribi gibi #dolara ve #Euro'ya #saldıran milletime şu misali vermek isterim: gemi batabilir ama siz ceplerinize altınlarla ağırlık yapıyorsunuz. #Bu #gemi #batarsa #siz #de #benim #kadar #kolaylıkla #boğulacaksınız. Sorsak herkes vatanperver ve milliyetçi ama iş menfaate dayandığı zaman hepsi gümbürtüye gidiyor.

2.Dünya Savaşı sonrası Almanya'dan bir örnek vermek isterim. O günlerde fabrikalar bir vardiye ile çalışıyordu dünyada. Alman milleti çalışmayı üç vardiyaya çıkarttı. Üç kat daha fazla çalıştı. Üç kat fazla çalışıp perişan ülkelerini bir an önce ayaklarının üzerinde kaldırmak için o günler Almanya'sından bir başka hikaye de şudur: Devletin fabrikalarında çalışan işçilerin elbiseleri devlet tarafından verilmekteydi.

İşçi federasyonları, idareciler devlete müracaat ederek pantolonlarının paçalarını 10 santim daha kısa yapılmasını istediler. "Bu devletimizin kasasına cüzi bir katkı sağlayabilecekse ne mutlu bize" dediler. #Almanya #büyük #devlet #değil #mi? #Gerçekten de #büyük dünyanın en büyük üç ekonomisinden biri.

Oysa 1946 yılında paramparça olmuş bir ülkeye sahiptiler. Kanunlara uydular, disiplinli çalıştılar, #ülkelerin #menfaatini #şahsi #menfaatlerinin #üzerinde #tuttular ve kısa zamanda bu hale geldiler. Aynı olay Almanya'da yaşandığını düşünecek olursak Alman halkının Doların artışı karşısında dolara saldıracağını hiç düşünmüyorum.#Ya #Türk #Halkı... 

 Sevgi ve saygılarımla

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:24
07:04
12:57
16:01
18:28
19:56

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

16 Ekim 1964
Çin, ilk atom bombasını patlatarak dünyanın 4. nükleer gücü oldu.

SÜPER LİG PUAN DURUMU