..."/> Yine Yeni Yeniden Sefa Sirmen | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 25.02.2018 SAAT 08:22:54

07.02.2017 Salı - 19:10

Cezaevinden çıkıp özgürlüğüne kavuşan İzmit Büyükşehir eski Belediye Başkanı ve CHP’nin duayen siyasetçisi Sefa Sirmen sevenleri tarafından adeta başkan gibi karşılandı

sefa sirmen6Geçtiğimiz yıl haziran ayında İzgaz davasından hapis cezası alan ve bu nedenle Kandıra Cezaevi’ne giren Sefa Sirmen, özgürlüğüne kavuştu. Kandıra Cezaevi’nin kapısında sevenleri, ailesi ve partililer tarafından karşılanan Sefa Sirmen, buradan konvoy eşliğinde CHP Kocaeli İl binasına geldi. Sirmen burada partililere kucaklaşırken, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, eski milletvekilleri İzzet Çetin,  Hikmet Erenkaya, eski belediye başkanı Fikret Toker, il başkanı Cengiz Sarıbay ve il yöneticileri yalnız bırakmadı.

 

KOC- SEFA SIRMEN OZGURLUGUNE KAVUSTU

BUGÜN BEN YENİDEN DOĞDUM

Sirmen daha sonra İzmit ilçe binasının önüne gitti. Büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Sirmen, sloganlarla karşılandı. Sİrmen için ilçe binası önünde adeta izdiham yaşandı. İlçe binası önünde toplanan kalabalık, “İzmit seninle gurur duyuyor” sloganları atayarak Sirmen’e sevgisini gösterdi.  Ardından sevenlerine seslenen Sirmen,” Bugün ben yeniden doğdum. Bana bu güzelliği bana yaşattığınız için teşekkür ederim. 7,5 aydır sizlerden ayrı kaldım. Ama hiç pişman değilim. Ben İzmitlilere hizmet etmekten başka bir şey düşünmedim. İzmit bugün hala bizim projelerle hayat buluyor. Eğer projeleri iptal ederseniz İzmir yaşanmaz bir kent olur. Yuvacık barajını gölgelemek için bir sürü iftira attılar ama adalet yerini buldu. Türkiye’de gerçekleşmiş olan doğuştan projemiz iftihar ettiğimizi ödül almış projedir.

KOC- SEFA SIRMEN OZGURLUGUNE KAVUSTU

HALKIM İÇİN DAHA ÇOK YATARIM

Konuşmasına devam eden Sirmen,” Bunun en canlı tanığı depremde en ufak bir yangın olmadan devam ettirmesidir. Halkım için daha da çok yatmaya hazırım. Sizlere çok teşekkür ederim. Yargı süreci devam ediyor. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Bana ceza veren hakimler bugün içerideler. Gerçeği yakalamış olacağız. Allah hepinizden razı olsun. Hepinizi çok seviyorum.” Sirmen’in konuşması “Büyük başkan” sloganları arasında sona erdi.

KOC- SEFA SIRMEN OZGURLUGUNE KAVUSTU

KOC- SEFA SIRMEN OZGURLUGUNE KAVUSTU

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.