SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Kabine Revizyonunda Bakanlık İçin İsmi Geçenler…
Milletvekili Akar’dan Hükümete Gönderme

Belediye Yönetimini Eleştirdi, Muhtara Sahip Çıktı

Belediye Yönetimini Eleştirdi, Muhtara Sahip Çıktı

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris ERSOY, Kocaeli muhtarlar derneği başkanı, İzmit Belediyesi çalışanı İbrahim Efe’nin, basına yansıyan “Disipline sevk edildi, Hizmet-İş belgeleri görmezden geldi” şeklindeki haberler için bir açıklamada bulundu.

 

Basın açıklamasında Ersoy; “Kocaeli muhtarlar derneği başkanımız ve üyemiz olan İbrahim Efe’nin İzmit belediyesi tarafından, sırf siyasi duruşundan dolayı işten çıkarılmasına zemin oluşturmak, kamuoyunu yanıltmaya yönelik basına servis edilen bu haberler asla gerçeği yansıtmamaktadır.” dedi.

Ersoy; İbrahim Efe’nin  çalıştığı müdürlüğünün bilgisi ve programı ile iş tanımı yapılmış ve ruhsat denetim müdürlüğünde  bugüne kadar kendisine verilen görevleri yapmaya devam etmiştir, bunun en önemli delili basında yer alan İzmit belediyesi ruhsat denetleme haberlerinde kendisinin de bulunduğu onlarca fotoğrafta çok net görülmektedir. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra 13.9.2019 tarihine kadar da bu şekilde çalışmaya devam etmiş 13.9.2019 tarihinde İzmit belediyesi tarafından kendisine gönderilen tek ihtarname de kart okutmasına geçmesi tebliğ edilmiş kendisi de o günden sonra kart okutmaya devam etmiştir. 4857 sayılı iş kanunu ve yürürlükte olan toplu iş sözleşmesinde bu konu ile ilgili hüküm açık olup üç gün süre ile işe gelmeyenin iş akdi işverence fesih edilir denmektedir. Madem İbrahim Efe işe gelmiyor ve bankamatik memuru idiyse 1 Nisan 2019 tarihinden beri görevde olan bu yönetim ibrahim Efe’nin işine neden son vermemiştir? neden altı ay haksız yere maaş ödemiştir? basın da yer aldığı gibi İbrahim Efe’yi defalarca uyarılması söz konusu değildir, böyle bir uyarı olsaydı muhakkak disiplin kuruluna sevk edilmesi lazımdı ve disiplin kurulu her tutulan tutanak için bir çok kez toplanması gerekecekti, ancak İbrahim Efe için disiplin kurulu tek bir sefer toplanmıştır. İbrahim Efe hem İzmit belediyesi aynı zamanda da muhtarlar derneği başkanlığını başarıyla yürütmektedir. Bu uygulama tamamen siyasidir, İbrahim Efe’nin siyasi düşüncesinden dolayı İzmit belediyesi ve bir kesim tarafından bilinçli olarak linç edilmektedir.

Hizmet-İş Sendikası olarak iş kanunu ve toplu sözleşmeye  uygun olmayan işçilerin aşı, işi ile oynayan bir yönetimin suç ortağı olmamızı kimse bizden beklemesin.

İzmit belediyesinde 31 Mart yerel seçimlerinden sonra, mesnetsiz suçlamalarla, geçmiş dönem sosyal medya hesaplarının incelemeleri ile işçilerin zorla işten çıkarılmaya çalıştığını görüyoruz ve  yaşıyoruz. Her toplantıda işçiler çalışmıyor sözleri ile işten çıkarmalara zemin oluşturulduğuna şahit oluyoruz.

Oysa  çalışmayan asıl kişiler sözde işe geliyor gibi davranarak bütün gün malum sendikaya işçileri baskı ve tehdit ile geçirmek için görevlendirilen ve bundan başka hiç bir iş yapmayan sözde işçileri görmüyor, ancak bu kişiler için bir işlem yapıldığına şahit olmuyoruz. Bu kafa ile İzmit işçisi yönetilemez, bu anlayışla İzmit halkına hizmet yapılamaz, bir an önce normalleşerek, ispiyonculara, jurnalcilere pirim vermeden adil ve hukuki bir yönetim anlayışı ile iş, barışı ve huzurunun sağlanması diliyoruz.”dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR