SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Şimdi Açıklandı; Büyük İndirim Başlıyor
Sokak Ortasında Kan Donduran Olay

Binlerce EYT’li İstanbul’dan Mesaj Verdi

Binlerce EYT’li İstanbul’dan Mesaj Verdi
Bu haber 16 Aralık 2018 - 17:05 'de eklendi

EYT Mağduru onbinler İstanbul’da buluştu. Ellerinden alınmış haklarını geri isteyen EYT’lilerin İstanbul buluşmasına Kocaeli’den de 500 kişilik grup Naim Avcı öncülüğünde katılarak destek verdi.

 

İstanbul Beşiktaş Akaretler’de bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen büyük buluşmada onbinlerce EYT Mağduru sloganlarla İstanbul’u inleterek hükümete mesaj verdi. EYT’lilerin İstanbul’daki buluşmasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 24. Dönem Milletvekili Süleyman Çelebi de destek verdi.

 

31 MART’A KADAR ÇÖZÜM YOKSA OY DA YOK

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boram Özüpek öncülüğünde binlerin katılımıyla gerçekleşen dev organizasyonda hükümete yerel seçim öncesi bu yasayı çıkarın mesajı verildi. 31 Mart’a kadar torba yasayla sorunlarının çözülmesini isteyen binlerce EYT’li çözüm yoksa oy da yok uyarısında bulundu. Binlerce EYT’li 31 Mart’a kadar bu sorun çözülmezse oy da yok yemini ederek kararlılığını gösterdi.

HÜKÜMET NE YAPACAK?

Binlerce EYT’li hakkını arıyor. Hak mücadelelerini sürdürürken, hiç bir marjinal grubun içlerine sızmasına izin vermiyor. Demokratik biçimde ellerinden alınmış haklarını geri istiyor. 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde kesin çözüm bekliyor ve artık Ak Parti Hükümeti’nden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bu noktada müjdeli haber bekliyor.

BİNLERCE EYT’Lİ SLOGAN ATTI, TIKLA İZLEPOPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR