SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
CHP’den AKP’ye Çağrı; Getirin Destek Verelim
Kocaeli’de Bu Tekne Gezisi Konuşuluyor

EYT’lilerin Sorunu Çözülecek mi?

EYT’lilerin Sorunu Çözülecek mi?
Bu haber 23 Aralık 2018 - 1:27 'de eklendi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkını aramaya devam ediyor.

Tv5 ekranlarında Fatih Yedier’in sunduğu”Çalışma Hayatı” programının daimi konuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa İşcan, Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaşların toplantısını ve 5-6 yıldır devam eden sorunu değerlendirdi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa İşcan, EYT’lilerin sesinin artık daha gür çıktığını belirterek, “Geçen hafta gerçekleştirilen ve EYT’lilerin düzenlediği toplantıda 25-30 bin kişi adeta gündemi salladı. Bu konu artık göz ardı edilemez. Emeklilikte yaşa takılanların belli hakları gasp ediliyor. Bir orta yol bulunulması gerek. EYT’lilerin artık dikkate alınması gerek.” diye konuştu.

 

 

“EYT SORUNU DAHA FAZLA GÜNDEME GELECEK”

“Şuanda ekonomik kriz bahane ediliyor ama konunun yetkililer tarafından acilen değerlendirilmesi lazım” diyen İşcan, “Sürekli EYT ile ilgili önergeler veriliyor ama birçoğu reddediliyor. Hatta bazı partilerin seçim beyannamesinde olmasına rağmen önergeler reddediliyor. Muhalefet partilerinin önergeleri önce destekleniyor sonra destek geri çekiliyor. İnşallah geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen toplantı gibi benzer toplantılarla EYT sorunu daha fazla gündeme getirilecek. Emeklilikte yaş sorununun sonuna gelindiğini düşünüyorum” dedi.POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR