SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Kabine Revizyonunda Bakanlık İçin İsmi Geçenler…
Milletvekili Akar’dan Hükümete Gönderme

Gölcük’te Banka Soyan Mahkum Affedildi

Gölcük’te Banka Soyan Mahkum Affedildi

Gölcük İlçesinde 13 Kasım 2015 tarihinde  meydana gelen olayda,kadın kılığına girip kara çarşaf giyerek Halk Bankası Şubesine giden ve üzerinde bomba olduğunu söyleyip  çalışanları rehin alan İsmail İpek(44),  Polisin uzun süren ikna çabaları sonuçsuz kalınca keskin nişancı tarafından vurulup etkisiz hale getirildi. Ağır yaralı olarak önce Gölcük Sonra Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören İpek 2 ay sonra  hayati tehlikeyi atlatmasının ardından ambulans ile sevk edildiği adli merciiler tarafından tutuklandı.

CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN AFFEDİLDİ  

Kocaeli  1. Ağır Ceza  Mahkemesinde  yargılanan  ve olayda   yaralanmasına bağlı olarak çeşitli rahatsızlıkları bulunan, aynı zamanda görme engelli olan  İpek, 42 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yaklaşık 3 yıldır cezaevinde bulnan  İpek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, anayasanın 104. maddesinde yer alan “Sürekli hastalık, sakatlık ve kocama sebebiyle kişilerin cezalarını hafifletir veya kaldırır” yetkisini kullanarak” affettiği 3  hükümlü arasında yer alan  İsmail İpek’in kalan cezası da bu kapsamda kaldırıldı. Olay sonrası Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde   yargılanan  İpek, “Çok pişmanım ve pişmanlık yasasından faydalanmak istiyorum. Kredi çektiğim için 50 bin TL ve diğer ufak borçlarım vardı. Silah zoru ile soygun yapmayı planladım. Evde bulduğum kutu, pil ve kabloları üzerime bağlayarak bomba süsü verdim. Ama patlayıcı hiçbir madde yoktu. Üzerime çarşaf giydim ve maaşımı aldığım Halk Bankasına gittim. Ben böyle bir şeyi nasıl yaptım bilmiyorum. Çok pişmanım. Pişmanlık yasasından faydalanmak istiyorum” şeklinde  ifade vermişti.  Mahkeme tarafından  silahla yağma, mala zarar vermek, direnmek, patlayıcı madde taşımak, rehin almak suçundan 42 Yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR