SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Partinin Kurulacağı Tarihi Açıkladı
Fikret Gündüz Davasında Ceza Yağdı

İZKANDER’den Kızılay’a Kan Bağışı

İZKANDER’den Kızılay’a Kan Bağışı
Bu haber 12 Kasım 2018 - 11:06 'de eklendi

Kızılay haftası kapsamında farkındalık yaratmak ve kan bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla kan veren başkan Özkan ve yönetim kurulu üyeleri tüm vatandaşları kan bağışına destek olmaya davet etti.

Özkan konu ile alakalı yaptığı açıklamasında;

“11 Haziran 1868 tarihinde “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” adıyla kurulan Kızılay, savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etme arzusundan doğmuştur. Her ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olmuştur.

Türk Milletinden aldığı güç ve destekle, gerek yurt içinde gerek yurt dışında meydana gelen doğal afetlerde ya da felaketlerde tüm insanların yardımına koşarak, Türk Milletinin yardımseverliği ve insancıllığı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin büyüklüğüne yakışır hizmetler gerçekleştirmektedir.

 

Gurur duyuyoruz

150 yıldır yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi görevler üstlenerek; kan bağışı, ilkyardım, afet müdahale, sağlık, sosyal hizmetler alanlarında yaptığı güzel hizmetlerle ve başarılarıyla tüm dünyaya örnek teşkil eden, ülkemizin yüz akı Kızılay kurumumuz ile daima gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün yurttaşlarımızı Kızılay’a desteğe davet ediyor, başta Kızılay mensupları olmak üzere insanlığa hizmet için hareket eden tüm Kızılay gönüllülerinin haftalarını kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

 

Etiketler :


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR