SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Allah Çoluk Çocuğundan Çıkarsın, Kahru Perişan Etsin
Ak Parti’nin 18. Yıldönümü Etkinliğine Damga Vurdu

İzmit’te Böyle Sevgi Görülmedi

İzmit’te Böyle Sevgi Görülmedi
Bu haber 08 Şubat 2019 - 20:43 'de eklendi

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe İzmitliler yoğun ilgi gösterdi. Hürriyet’in salona girişinde izdiham yaşandı. Hürriyet salondakilerle tek tek selamlaştı. Dakikalar sonrası salona girebildi.

Hürriyet’in İzmit Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekeleştirilen etkinliğe İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Adayı Serdar Kaman, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit’in efsane başkanı Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, CHP ve İYİ Partili yöneticiler, Kadın ve Gençlik Kolları ile binlerce İzmit halkı katıldı.

CHP İzmit Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, büyük sevgi gösterisi altında geldiği sahnede yaptığı konuşmada Belsa Plaza’ya milletin bayrağını dikeceğiz dedi.

Hürriyet konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Hepimiz aynı heyecanı duyuyoruz. Hepimiz martın sonu bahar olsun diye buraya geldik. Birilerinin ayrıştırıcı politikalarından bıktık. İzmit’i bulunduğu yerden daha iyi yerlere taşımak ve İzmit’i ayağa kaldırmak için hepimiz çalışacağız. İzmit vizyonerliğini kaybetti. Sıradan bir şehir haline geldi. Mutsuz kent haline geldi. İzmit’i yeniden marka kent yapacağız, Türkiye İzmit’i konuşacak.

İzmit’te akşam saatlerinde çocukların dışarı çıkmaya çekindiği bir İzmit olmaktan kurtaracağız. Ailelerin sadece kendileri için değil, yavrularının geleceği için de endişe ettiği bir dönemden geçiyoruz. İzmit’te yer alan ülkenin önemli kuruluşları bir bir kepenk kapatıyor. Ama bu şehri yönetenler sadece ama sadece seyrediyor. Peki bu şehrin kaynakları nereye harcanıyor. Belediyelerin varlık amacı yaşamı kolaylaştırmak. Herkese yapılan işi adil bir şekilde ortaklaştırmak. Biz yaşamın içindeyiz ve çözüm üretmek istiyoruz. Çözüm belediyeciliğini ortaya koyacağız. Vatandaşın sorunlarını çözen, onu kucaklayan, bütün kesimleri kabul eden bir anlayışla birlikte Türkiye olmanın heyecanını sizlerle ortaya koyacağız.

Bizim amacımız herkesin huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamasını sağlamak. İzmit’i ortak kültürle yöneteceğiz. Kentsel dönüşümde mağdur etmeden yerinde dönüşüm sağlayacağız. Doğru kentsel planlama yapacağız. İmar ve çevre sorunlarını çözeceğiz. Kültür, sanat, spor ve yatırım konularında öncü kent olacağız. Çözüm önerilerimiz insana dokunan önerilerimiz olacak. Sizlerin de desteğiyle yaşayan şehir İzmit, vizyon sahibi kent İzmit, festivaller kenti İzmit, adından söz ettiren cazibe kenti İzmit’i kurmak için sizinle birlikte çok çalışacağız, çok çalışacağız, çok çalışacağız.

Bu kenti yönetenler seyrediyor. Bütçe nereye harcanıyor. Çözüm üretmek istiyoruz. Halkçı belediyecilik, çözüm belediyeciliği yapmak istiyoruz. Herkesin huzur içinde yaşamasını sağlamak amacımız. Yaşamaktan gurur duyduğumuz bir İzmit yaratacağız.

Bereketli, huzurlu özgür kent yaratmak çabamız olacak. Üreten , çözen belediyecilik anlayışımız olacak. Hesap verebilir olacağız. Sivil toplum örgütlerini meslek odalarını yönetim anlayışımızda sürece katacağız.

Şatafata düşmeyeceğiz, kaynakları vatandaşlarımız için kullanacağız. Halkımız iş bekliyor, aş bekliyor. Esnafımızın ekonomik sıkıntısını çözmek için yardımcı olacağız.

Yaşayan şehir İzmit, güvenilir İzmit, adından söz ettiren İzmit’i kurmak için çok çalışacağız.

Sadece asfalt döşemekle konuşulan, beton atmakla övünen bir belediye başkanı olmayacağım. Size söz veriyorum.

31 Mart’ta Belsa Plaza’ya milletin bayrağını dikmeye var mısınız. Hürriyet’in bu çıkışı sonrasında salon adeta yıkıldı ve salon evet sesleriyle inledi.

Hürriyet, konuşmasının son bölümünde, biz burada bugün sizlerle birlikte yol yürümek, istişare etmek adına buluştuk. Ancak gördük ki; burayı mitinge çevirdiniz. Artık salonlar almıyor, büyük alanlarda buluşacağız. Mükemmel projelerimizi açıklayacağız. Hepsi yapılabilir, İzmit’imizi yeniden marka kent yapacak projeler. Halkımızla birlikte İzmit’i ayağa kaldıracak projelerimizi açıklayacağız.

Martın sonu bahar olacak diyerek yoğun sevgi gösterileri altında konuşmasını tamamlayan Hürriyet, halkın büyük desteğiyle moral buldu.

 

 POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR