SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Başiskele’de Herşey Mübah mı?
Patlamada Ölen Mesut Balende Toprağa Verildi

KADINA YÖNELİK ŞİDDET SEMİNERİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDET SEMİNERİ
Bu haber 04 Ocak 2019 - 12:16 'de eklendi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi” konulu bir seminer gerçekleşti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Şube Müdürlüğü Personellerince, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanlarına “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” semineri verildi. Programa; İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, müdür yardımcıları Ayhan Zeren, Ercan Yamen, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, şube müdürleri ile personel katıldı.

İSTATİSTİK BİLGİLER VERİLDİ

Programda öğretmen Melike Acar Öztürk ve polis memuru Hacı Kerim Ateş tarafından gerçekleştirilen sunumda, kadın ve çocuklara karşı aile içinde yapılan şiddete karşı nasıl mücadele edilmesi gerektiği, kadına yönelik ne tür şiddetler uygulandığı, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünce şiddete maruz kalanlara ne gibi destekler verildiği istatistiki bilgilerle aktarıldı.

TOPLUMSAL FARKINDALIK

Şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümünün önemine de dikkat çekildi. Öte yandan olayın hukuksal boyutu ve öngörülen cezalar üzerinde de ulusal ve uluslararası mevzuatlar hakkından bilgilendirme yapıldı.  Kadına şiddetin yasalarımızda suç olduğunun altı çizildi. Oldukça verimli geçen program sonunda İl Müdürü Adnan Zanburkan konuşmacılara teşekkür etti.POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR