SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Hakim ve Savcı Adaylığı Mülakatları Başlıyor
Evde Bakım Parası ve Engelli Raporuyla İlgili Flaş Karar

Minibüsçüler ve Otobüsçülerde Başkan Yağız Oldu

Minibüsçüler ve Otobüsçülerde Başkan Yağız Oldu

S.S.İzmit 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi genel kurulu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Lokman Aydemir, Mustafa Kurt ve Niyazi Yağız başkanlık için yarışıtı. 470 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongre kongrede 9 yönetim ve 3 denetim kurulu üyesi belirlendi.

NİYAZİ YAĞIZ KAZANDI

S.S. İzmit 5 No’lu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi’nin olağan genel kurulu Bekirpaşa Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 470 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda 9 yönetim ve 3 de denetim kurulu üyesi seçildi. 406 oyun kullanıldığı kongreyi aldığı 188 oy ile Niyazi Yağız kazanırken, mevcut başkan Lokman Aydemir ise 162 oyda kaldı. Diğer aday Mustafa Kurt’a da 53 oy çıktı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.

CİDDİ ANLAMDA SIKINTILARIMIZ VAR

Kongre öncesi konuşan Divan Başkanı Mustafa Kurt “Gerçekten çok ciddi anlamda sıkıntılarımız var. Bu sorunları aday olan arkadaşlarımız biliyor. Bu arkadaşlarımızın sorunların üstesinden geleceğine inancımız tamdır. Buraya aday olmak kolay bir iş değildir. Burada kim kazanırsa kazansın, o arkadaşımızın arkasında olmak zorundayız. Birlik ve beraberliğimizi ortaya koyduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Kongremizin şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ŞEKER HASTASI OLDUK, ZOR DURUMDAYIZ

Bilançoyla ilgili konuşan araç sahibi Sadettin Hancı, “Bizde zor durumdayız. Herkes şeker hastası oldu. Bizimle ilgilenen bir kişi yok. Mazot olmuş 6 buçuk lira. Bir araya gelelim öyle hareket edelim. Kalıcı çözüm bulmamız gerekiyor. Bizi bize Allah için el atsın. Kimsenin tarafı olarak konuşmuyorum” dedi.

 

GÜZEL BİR KADRO YAPTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan S.S.İzmit 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Lokman Aydemir, “Bizi bilen biliyor. 3 yıldır görev yapıyorum. Ne istediyseniz onu yaptık. Büyükşehirden öğrenci desteği var. Onların takip etmesi lazım. Giderin düşünülmesi lazım. Sıkı bir denetim olacak.  Güzel bir kadro yaptığımı düşünüyorum. Göreve talibim. Benim oy pusulam beyaz. Bizde hizmet 24 saat. Kim seçilirse seçilsin sonraki süreçte onu destekleyelim” diye konuştu.

Niyazi Yağız’ın ardından söz alan S.S.İzmit 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkan Adayı Mustafa Kurt, “40’ncı olağan genel kurulumuza hoş geldiniz. Seçimler demokrasilerin olmazsa olmazlarıdır. Bizden olsun mantığı kooperatifçiliğe terstir. Bizler kooperatifin kar ve zarar ortağıyız. Birbirimizden sorumluyuz. “Bu arkadaşlar kooperatifi yönetemezler, kooperatifi çoluk, çocuk mu yönetecek” diyenler oldu.  Geldiğimiz durum ortadadır. Biz böyle yapmayacağız” dedi.

 

20 KİŞİLİK BİR İSTİŞARE KURULU OLUŞTURACAĞIZ

Sözlerine devam eden Kurt “Bölgesel milliyetçiliğin karşısındayız. Size danışmadan hiçbir konu hakkında imza atmayacağız. 20 kişilik bir istişare kurulu oluşturacağız. Hep birlikte kooperatifi yönetme arzusu içerisindeyiz. Müşteri mağduriyetine sebebiyet vermeden belediye ile rekabet eden değil, birbirini tamamlayan bir sisteme geçmek için çalışmalar yapacağız. Araçlar denetlenerek sefere gönderilecektir” dedi.

LOKMAN AYDEMİR’İN YÖNETİMİ

Yönetim Kurulu: Lokman Aydemir, Ethem Yücel, Osman Erdoğan, Ekrem Hacıoğlu, Serdar Barutçu, Suat Gülkan, Recep Önal, Cemil Şahin, İrfan Sezen.

Denetim Kurulu: Mehmet Haskul, Fatih Gürkaş, Mehmet Birlik.

 

NİYAZİ YAĞIZ’IN YÖNETİM

Yönetim Kurulu: Niyazi Yağız, Hasan Pehlivanoğlu, Hasan Duymuş, Bilal Çelik, Ali Demirci, Tarık Aykutalp, Erdoğan Özler, Metin Sancak, Gürkan Aktaş.

Denetim Kurulu: Ersin Arguner, Hamit Fennibay, Turhan Karakaya.

 

MUSTAFA KURT’UN YÖNETİMİ

Yönetim Kurulu : Göksel Taşkıran, Mehmet Çeliksoy, Vahdettin Sedef, Alibey Akyıldız, Murat Altunay, Zikrullah Aktop, Çetin Kurt, Eşref Üstüntaş,

DENETİM ASİL

Yüksel Kılıç, Yılmaz Kaymak,Osman Acar,

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR