SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Koç Holding’ten Büyük Hizmet
Liselere Geçiş Sınavı Nasıl Olacak?

Sağlık Müdürlüğü’nden Önemli Duyuru

Sağlık Müdürlüğü’nden Önemli Duyuru

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nden önemli bir duyuru geldi.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda ‘Kamu ve Özel Hastaneler ile aile hekimliklerine, hasta olmadıkları halde başvurarak usulsüz rapor talebinde bulundukları ve hekimlerimize baskı, tehdit, sözlü ve fiziksel şiddet benzeri yanlış tutum ve davranışlarda bulunduğu yönünde duyumlar alınmaktadır. şiddet uygulayan kişiler olması halinde haklarında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.’ İfadelerine yer verildi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YAPILAN DUYURU

Tüm dünyada olduğu gibi COVİD – 19 hastalığının ülkemizde de görülmesiyle beraber, kamu ve özel sektörde çalışan bazı kişilerin, İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Kamu ve Özel Hastaneler ile aile hekimliklerine, hasta olmadıkları halde başvurarak usulsüz rapor talebinde bulundukları ve hekimlerimize baskı, tehdit, sözlü ve fiziksel şiddet benzeri yanlış tutum ve davranışlarda bulunduğu yönünde duyumlar alınmaktadır.

Konu ile İlgili, ilimizdeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında buna benzer yasal olmayan talepler gerçekleştirilmeyecektir. Böylesine hassas bir dönemde özveri ve fedakârlıkla görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza karşı baskı ve şiddet uygulayan kişiler olması halinde haklarında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR