SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
AKP’lilerin Ayarını Fena Bozmuş!
FETÖ’nün Siyasi Ayağı Kimdir?

Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Müjde Bekliyor

Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Müjde Bekliyor

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris ERSOY   “696 sayılı KHK ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı iş yerlerinde ve yerel yönetim kuruluşlarına bağlı iş yerlerinde çalışmakta olan yaklaşık bir milyon işçinin 2019 yılı ilk altı ay için % 4 zam alacakları için mağdur olacaklarını ifade etti. 

ERSOY; 2018 Nisan ayında 696 yasa gereği yüksek hakem kurulandan gelen sözleşme ile yapılan  bu uygulama o gün öngörelemeyen yüksek enflasyondan dolayı %4 + %4 şeklinde uygulamak üzere işyerlerine gönderildi, ancak enflasyon % 20-25 bandın da seyrettiği görülüyor dolayısıyla eğer yeni bi düzenleme olmazsa  işçilerimiz mağdur olacak.. dedi.

ERSOY; HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanımız sayın Mahmut ARSLAN bu mağduriyeti görüp 1 ay önce sayın Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile görüşüp bu sıkıntıları kendilerine  ifade etmiş ve çözüm önerileri üzerinde kendilerine bir dosya vermiştir. İnşallah 1 milyona yakın işçilerin mağduriyeti için en yakın zamanda yeni bir düzenleme yapılır ve arkadaşlarımız müjdeli bi haber alır.” Dedi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR