SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Binlerce Mahkuma Af Geliyor
Aylık Geliri Düşük Olanlara Kredi Müjdesi

Yozgatlılar Arabaşı Gecesi’nde Buluştu

Yozgatlılar Arabaşı Gecesi’nde Buluştu

Kocaeli Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Arabaşı Gecesi, yoğun katılım ile dernek binasında gerçekleştirildi.

Yozgat yöresinin tescillenmiş yemeği olarak bilinen ve ‘Milli Yemek’ olarak adlandırılan Arabaşı Yemeği’nde bir araya gelen Yozgatlılar; adeta gövde gösterisi yaptılar. Düzenlenin geceye; Dünya Yozgatlılar Konfederasyon Genel Başkanı Veysel Filiz ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Yozgat Bogazlıyalan Dernek Başkanı Memiş Öztekin, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Kocaeli Temsilcisi Tekin Baran, Gölcük Yozgatlılar Derneği Başkanı Hasan Yılmaz, Gebze Yozgatlılar Derneği Başkanı Ümit Kıyıcı, Kartepe Yozgatlılar Derneği Başkanı Mehmet Ersoy ve yönetimleri katıldı.  Derneğin etkinliğine katılımcılar aileleri ile birlikte katıldılar.

‘BİRLİK İÇİNDE HAREKET EDİYORUZ’

Kocaeli Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Enver Uyar, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiklerini söyledi. Enver Uyar, ‘Bu gün ayrılık vakti değildir. Bu gün birlik vaktidir. Vatanına, milletine, bayrağına saygıda zirve yapan Yozatlılar; her daim bu değerlerine sahip çıkmıştır, bundan sonra da çıkacaktır. Biz, gurbetteki yozgatlılar olarak, doğduğumuz yeri sevdiğimiz gibi, doyduğumuz yeri de severiz. Bu yüzden Yozgat’ı seviyoruz; Kocaeli’yi seviyoruz. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz.”dedi.

PLAKET VERİLDİ

Derneğe çeşitli katkılarda bulunan kişi ve kurumlara plaket verildi; her zaman derneğe sahip çıkılması istendi. Derneğe emeği geçen iş adamlarına ve dernek yöneticilerine plaket veren Dernek Başkanı Enver Uyar, ‘Birimiz hepimiz için; hepimiz ise birimiz için varız’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR