DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

11. Uluslararası Öğrenci Buluşması Başlıyor

Son Güncelleme :

06 Nisan 2018 - 12:41

/ kez okundu.
11. Uluslararası Öğrenci Buluşması Başlıyor

               Ülkemizde eğitim gören Uluslararası Öğrencilerin kültürlerini tanıtması için her yıl yurt genelinde ve yurt dışında Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından organize edilen, bu yılda 11. kez yapılacak olan Uluslararası Öğrenci Buluşmaları, 01 Nisan – 12 Mayıs tarihlerinde 41 ülke ve 75 şehirde gerçekleştirilecek. Kocaeli’nde ise, UDEF’e bağlı Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan organizasyonun açılışı, 14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 14.00’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılacak olup program Cumartesi ve Pazar olmak üzere iki gün boyunca devam edecektir.

UDEF tarafından 10 yıldır gerçekleştirilen ve kamuoyunun dikkatini çeken, toplumun her kesimi tarafından takdirle karşılanan Uluslararası Öğrenci Buluşmaları’nın bu yılki teması “Onlarca Renk, Yüzlerce Kültür, Dünya 5’ten Büyüktür” olarak belirlendi.

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği, programın en güzel şekliyle gerçekleşmesi için geceli gündüzlü çalışmalarına devam ediyor. Görevi yakın zamanda üstlenmesine rağmen gayretli çalışmaları ile takdir toplayan dernek yönetimi, bu organizasyonda Kocaeli halkı ile öğrencilerin buluşması, kültürlerini tanıtması, gerek öğrencilerin gerekse ziyarete gelen vatandaşların güzel vakit geçirmesi için son hızla hazırlıklarını sürdürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kihmed ve Mert Medya ortaklığında yapılacak organizasyona yoğun bir katılım bekleniyor.

DÜNYA ETNOSPOR KONFEDERASYONU

TANITIM YAPACAK

Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın program ortaklarından olan Dünya Etnospor Konfederasyonu, en büyük organizasyonunu ilimizde yapılacak olan programda gerçekleştirecek. Alanın ortasına kurulacak olan Kırgız çadırında faaliyetlerinin tanıtımını yapacak olan Etnospor Konfederasyonu aynı zamanda Mas Güreşi ve Mangala gibi spor dallarının tanıtımını da gerçekleştirecek.
UDEF GENEL BAŞKANI KATILACAK

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından organize edilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşmasına UDEF Genel Başkanı M.Ali BOLAT’ta iştirak edecek. Birçok etkinliğin yapılacağı programda, çocuklarıyla gelecek vatandaşlar da unutulmadı. Program ortağı olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kılavuz Gençlik tarafından kurulacak stantta minikler için resim, boyama ve origami gibi etkinlikler yapılacak.

PROGRAM

14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 14.00’da başlayacak olan organizasyon protokol konuşmaları, mehter ve sahne gösterileri ile devam edecek. Daha sonra protokol üyeleri, öğrencileri stantlarında ziyaret edecekler. Program iki gün saat 18.00’a kadar sürecek. Bu süre içerisinde öğrenciler stantlarında ülke tanıtımı ve sahne gösterileri yapacaklar. Çocuklar için de bir stant hazır olacak. Ayrıca ziyaretçilere iki gün öğle yemeği ikramı yapılacak.

TÜM HALKIMIZI DAVET EDIYORUZ

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği olarak İlimize birçok farklı ülkeden gelerek üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizle buluşmak, onların kendi ülkelerindeki kültür ve yaşamlarını yakından tanımak için bu etkinliğe bütün halkımızı bekliyoruz.

YORUM ALANI