DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

17 Şubat Şehitlerini Unutmadı

Son Güncelleme :

16 Şubat 2019 - 18:52

/ kez okundu.
17 Şubat Şehitlerini Unutmadı

17 Şubat 2016 Çarşamba saat 18:30 sularında Ankara’da askeri servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla saldırıda 28 vatan evladı hayatını kaybetmişti.

SAVDES-SEN Kocaeli Şube Başkanı Özhan İmre, yaptğı açıklamayla 17 Şubat 2016’da gerçekleşen hain saldırıyı bir kez daha kınadı. Saldırıda şehit olan askeri personele Allah’tan rahmet dileyen İmre, yakınlarına da başsağlığı diledi.

SAVDES-SEN 17 ŞUBAT ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Özhan İmre’nin Açıklaması

17 Şubat Çarşamba akşamı 28 vatan evladı, onurlu, şerefli devletin memurları, askerleri evlerine ve ailelerine ulaşamadı. Bizler gibi onlarda mutlu bir gelecek istiyorlardı. Onlarda tıpkı kendilerinden önce şehit olmuş vatan evlatları gibi, aileleri ve çocukları ile umutlu ve mutlu yarınlar istiyorlardı. Ama olmadı…

Kahpe terör; tıpkı daha önceki hain saldırıları gibi bir saldırı ile onları yaşamdan kopardı.

Bizler Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışmaktan onur duyan ve hiçbir özveriden kaçınmadan, milletin ve devletin bekası, birliği ve bütünlüğü için çalışan , vatan ve millet sevdası ile dolu bu devletin memurlarıyız . Bizler, ülkemizin son yıllarda için de  bulunduğu terör ortamının, ülkemiz geleceğine ciddi zararlar verdiğini ve vermeye de devam ettiğini görüyoruz.

Misakı Milli ile sınırları çizilmiş vatanımızda, uzun yıllardır kan dökülmüş ve bu uğurda pek çok vatan evladı şehit olup ebediyete intikal etmiştir. Aileler, ocaklar sönmüş, boynu bükük evlatlar geride kalmıştır. Bu gidişe dur deme zamanı çoktan geldi de geçiyor. Hep beraber tek yumruk olarak teröre dur demek zorundayız. Unutulmamalı ki; bu makûs talih bizler için de bir gün söz konusu olabilir.

TERÖR,  bilinmelidir ki; ırk, cins, dil, din ayrımı yapmadığı gibi, toplumun her kesimini şu ya da bu şekilde baskı altına almaya, zarar vermeye, ailelerimizin ve çocuklarımızın geleceğini olumsuz yönde etkilemektedir.

Terörün hedeflediği ayrılmış, birbirine düşman bir toplum olmamalıyız. Her gün bir önceki günden daha çok birbirimize sahip çıkıp, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için çalışmalıyız.

Bu sebepten, Devlet otoritesinden, vatandaşların içine düştüğü kaygı ortamından çıkartacak, barışçıl, programlı birlik ve beraberliğe yönelik politikalar üretmesini uygulamasını bekliyoruz.

DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTÜ olarak bizler; terör olaylarına , ülke insanlarımızın maruz kaldığı acı ve ıstırap dolu hallerine kayıtsız kalamayız. Toplumumuzun bilinçlenmesi ve ülkemizde olan bitene kayıtsız kalmaması adına üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz.

Malum terör saldırısından sonra, Sendikamız hayatını kaybeden ve yaralanan mesai arkadaşlarımız için bütün imkânları ile seferber olmuştur. Her koşulda mağdur olan arkadaşlarımıza destek vermeye devam edeceğiz.

Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli Devlet Memurları tarafından kurulan SAVDES-SEN Sendikamız olarak, 17 Şubat 2016 tarihinde mesai arkadaşlarımıza yönelik alçakça yapılmış terör saldırısını nefret ve şiddetle kınıyoruz.

Şehit olan arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, diliyoruz. Keder içindeki ailelerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

YORUM ALANI