Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

18 Yıllık Cinayette Sır Perdesi Çözüldü

18 Yıllık Cinayette Sır Perdesi Çözüldü
440 views
06 Temmuz 2020 - 12:35

Kocaeli Körfez İlçesinde ikamet eden ve Çelik Konstrüksiyon işi yapan Mustafa Yılmaz(39) isimli şahıs hakkında,   30 Ağustos 2002 günü ailesi tarafından kayıp ihbarında bulunuldu. Polis uzun süre araştırmalarda bulundu. Ancak Yılmaz hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamadı.   2009 yılında yetkili mahkeme şahıs hakkında gaiplik kararı verdi.  Bugüne kadar herhangi bir gelişme olmayan kayıp dosyasını, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri tekrardan incelemeye başladı. 2 yıl sonra zaman aşımı olacak dosyada yapılan incelemelerde, bazı çelişkili ifadelere ulaşan Kocaeli Polisi,  yaklaşık 3 ay önce dosyayı tekrar açtı.

Açılan dosya ile ilgili Yılmaz’ın aile yakınları ve o dönemde çevresinde bulunan arkadaşlarıyla çalışanlarının ifadelerini yeniden almaya başlayan polis ekipleri,  dosya ile ilgili yeni bilgilere ulaştı. Evli olduğu öğrenilen Yılmaz’ın bir çalışanının eşi ile yasal aşk yaşadığı bilgisine ulaşılınca, olayın gerisi çorap söküğü gibi geldi. Kocaeli polisi elde ettiği bilgilerden yola çıkarak Mustafa Yılmaz’ın o dönemde yasak aşk yaşadığı personelin eşi M.S,  M.S’nin olay sonrası ayrıldığı eşi B.B, yine M.S isimli kadının babası S.S, amcası A.S ve Amcaoğlu R.S’yi Konya’da düzenlediği operasyon ile gözaltına aldı. Daha sonra ise  olaya karıştıkları ve para karşılığı tutuldukları belirlenen İ.K., O.K., N.T.  E.A. ile C.D isimli bir şahısı Karabük ve  Kocaeli’nde gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahısların verdiği ifadeler doğrultusunda, Mustafa Yılmaz’ın o dönemde yanında çalışan B.B’nin, eşi M.S’nin ortadan kaybolduğu, bu nedenle patronu Yılmaz’dan şüphelendiği ve eşi M.S’nin Konya’da bulunan ailesinin yanına giderek olayı anlattığı öğrenildi. Olayı öğrenen M.S’nin a Babası S.S, amcası A.S, Kuzeni R.S ,  damatları B.B ile  Kocaeli’ne gelerek  kızlarını bulması için İ.K., O.K., N.T.  E.A. ile para karşılığı anlaştığı tespit edildi. Daha sonra şahısların Mustafa Yılmaz’ı darp ederek kendi aracı ile alıp, Körfez İlimtepe Yolu üzerinde bir göletin yanına getirdikleri ve sevgilisi M.S’nin yerini öğrenmek için işkence yaptığı, ardından da bayıltana kadar dövdükten sonra, aracının içerisine koyarak benzin döküp aracı ateşe verdikten sonra uçuruma attıkları belirlendi.  Ayrıca olayda İ.K isimli şahısın benzini ateşe verirken yanlışlıkla ellerini ve ayaklarını yaktığı belirlendi.

2019 Eylül ayında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Veysal Tipioğlu’nun göreve gelmesi ile birlikte tekrar açılan faili meçhul ve kayıp dosyalarında çözülen  5’inci dosya   olan  Mustafa Yılmaz’ın öldürülmesi ile ilgili gözaltına alınan 10 şüpheli, tamamlanan işlemleri sonrası Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Polisin olay yerinde yıllar sonra yapmış olduğu araştırmalarda  Yılmaz’ın aracına ait  parçalar bulunurken,   maktülün cesedinin  bulunması için araştırmaların devam ettiği öğrenildi.

KARAR VERİLDİ

Adliyeye sevkedilen S.S., A.S., R.S., İ.K., N.T. ve O.K. tutuklandı. Diğer 3 kişi savcılıkta serbest, 1 kişi ise adli kontrolle serbest kaldı

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR