Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Ak Parti İzmit İlçe Danışma Meclisinde İzdiham

Ak Parti İzmit İlçe Danışma Meclisinde İzdiham
88 views
19 Kasım 2021 - 23:55

Ak Parti İzmit’te İlçe 64.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi bugün Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in ev sahipliğinde gerçekleşen danışma meclisine yoğun katılım gösterildi. Danışma meclisine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, AK Parti MKYK Üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti Kocaeli eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Ak Parti eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Pınar Atabay, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Hasan Ayaz, İlçe Başkanları, ana kademe, Kadın ve Gençlik Kolları, İl ve İlçe yöneticileri, meclis üyeleri, istişare kurulu üyeleri, mahalle başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İŞTEN ÇIKARDIĞINIZ  KİŞİLER HAKLARINI HELAL ETMEYECEK

Açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizler, 20 yılda Türkiye’yi binlerce fedakarlıkla bu zamanlara getirdik. Bunca mücadeleyi bırakıp Türkiye’yi yeniden eski karanlık günlerine götürmelerine izin vereceğimizi sanıyorsanız bu gafletten vazgeçin. Azalmadan çoğalacağız, bölünmeden büyüyeceğiz. İnşallah her yerde bir ve beraber olacağız . Değerli dava arkadaşlarım, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz İzmit’ten en güçlü desteği vermeye hazırız. Ayrım yapmadan vatandaşlarımızım her birinin derdine derman olmaya çalışıyoruz. O yüzden ayakkabıcılar çarşısındaki esnafımız geliyor, derdini bize açıyor. Biz de hiçbir talebe kayıtsız kalmadık, kalmayacağız. Biz ilçe olarak, 17 bin 632 aileye ulaşarak taleplerini yerine getirdik. Dini ve milli bayramlarda milletimizin manevi duygularına ortak oluyoruz.

Konuşmasında, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e de göndermede bulunan İlçe Başkanı Güney, “Bakımsız bıraktığınız parklarda oynayamayan çocuklar sizlere hakkını helal etmeyecek. Sırf siyasi hırsınızla işten çıkardığınız arkadaşlarımız sizlere haklarını helal etmeyecek. Ve Allah’ın izniyle gideceksiniz, gideceksiniz, gideceksiniz.” dedi.

KOSKOCA TRAMVAYI GÖREMEYECEK KADAR GÖZLERİ KAPANMIŞ DURUMDA

Kongrede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “ E tabi birileri çalışmayınca onların yerine de çalışmak gerekiyor. 750 milyon liralık eser ve hizmet yaptık. Hiçbir şey yapmadınız diyorlar ya koskoca tramvayı göremeyecek kadar gözleri kapanmış durumda. Pembe köşkü onardık, bunu niye falanca yere verdiniz diye çıkıştılar. Ama biz cemevini de yaptık. Biz sizler gibi bizden olanları barındırırız, bizden olmayanları yurtta  atarız diyenlerden değiliz. Cedit Mahallesini bıraktılar gittiler. Hala orada biz çalışıyoruz. Anlaşmaların yüzde 93’ü tamamlandı, çok yakında da inşallah yükselecek. Kafaları hep bahaneye çalışıyor ya, Kuruçeşme’de biliyorsunuz o dönüşün olduğu alanda bir petrol ofisi varmış, orası bir CHP’linin petrolüymüş, biz de onun için Kuruçeşme’yi yapıyormuşuz. Şaka gibi.

YAHU BURADA CAMİ YAPIYORUZ İNSAFSIZLAR

Önce ‘yapmadınız’, sonra ‘yapamazsınız’ dediler, yapınca ‘güzel olmadı’ dediler. Ama yaptıktan sonra da ilk onlar gider oradan yer tutarlar. Olsun tutsunlar, onlar da buranın vatandaşı. Mehmet Ali Paşa camii hızla yükseliyor, burada da caminin suyunu kestiler diyorlar bize. Onu da hazır buradayken açıklığa kavuşturayım; Diyanet bize yazıyor. Diyor ki ‘burası bizim camimizdir, buranın suyu İSU tarafından ücretiz verilsin’ diyor. Yan tarafta su var, özellikle diğer tarafa bidon koyuyorlar ki ‘Tahir Hoca caminin suyunu kesti’ desinler. Yahu burada cami yapıyoruz insafsızlar. Onlar konuşmaya devam etsin biz çalışmaya devam edeceğiz. Hani diyorlar ya geliyor gelmekte olan; evet geliyor.”

20 YIL ÖNCE GÜÇLÜ SES DÜNYAYA HAYKIRDI

Danışma Meclisinin son konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş;“Teşkilatın her kademesinde, kuruluşundan bugüne görev almış, sorumluluk almış değerli AK Parti ailem, hepiniz hoş geldiniz. Söylenenler söylendi. Bize de alkışları almak, teşekkürü duymak düşüyor. Bundan 20 yıl önce, gür, güçlü bir ses. Tüm Türkiye’ye hatta dünyaya haykırdı.  Kolay mı oldu, çok zor oldu. Çok zor bir dönemi yaşadık hep beraber. Ama bizler liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde önümüze çıkan her engeli aştık eyvallah.

CHP’NİN ATATÜRK’ÜN KURDUĞU İLKELERLE ALAKASI YOK

Her şey bitti mi peki? Bitmedi. İkinci bir 20 yıla daha giriyoruz. Yeni bir hedef var önümüzde; yeni bir gelecek 20 yılın başlangıcındayız. Ve bu 20 yılı muhalefetin eline bırakamayız. 20 yılda yaptıklarımızı tek kalemde siler atarlar. Hep birlikte, senkronize bir şekilde hep aynı şeyi söylüyorlar. O da ne? AK Parti düşmanlığı, Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığıdır. Bizi herhangi bir siyasi parti olarak görüyor bunlar ama yanılıyorlar. Bizim bir davanız var. Kişiler gider dava kalır ve biz bu dava  adına büyük fedakarlıklar yaptık. Dik dur eğilme, bu millet seninle diyoruz. CHP’nin Atatürk’ün kurduğu ilkelerle bir alakası yok. Yerli ve milli değiller. Sınır namustur. Biz de namusumuza sahip çıkacağız. Sınırı konuma adına yeni bir sınır oluşturduk. Ama CHP yine hayır dedi. Her seçim önemlidir. Ama 2023 her seçimden önemli. Çünkü hepsinin sağlamasıdır.”

BİR DENSİZ KÜRDİSTAN DİYOR, MERAL HANIM BİR ŞEY DİYEMİYOR

Lütfü Türkkan’ın küfür skandalına da değinen Ellibeş, “Benim bir milletvekilim böyle yapsa, kulağından tutar partiden atarım. Meral Hanım ne yapıyor? Siirt’te bir densiz çıkıp Kürdistan diyor kemküm ediyor. Asena bu ya, Ülkücü ya. Bir şey diyemiyor. 5 gün sonra aklına geliyor grup toplantısında esip gürlüyor. Bir grup başkanvekili çıkıyor şehidimizin bacısına küfür ediyor.  Kendisi de farklı değil. Yavşak ne demek ya? İmam cemaat meselesi. 2023’te sandıkta tekrar Recep Tayyip Erdoğan diyeceğiz. İzmit Teşkilatı ana kademesiyle, gençliğiyle, kadınıyla, başaracaktır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI