Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Ak Parti’de Başkanlık İçin Temayül Yapıldı

Ak Parti’de Başkanlık İçin Temayül Yapıldı
17 views
19 Aralık 2018 - 17:10

AK Parti’de genel merkez tarafından belediye başkan aday adayı olmaları için istifaları alınan 7 ilçe başkanın yerine yapılacak atama için temayül yoklaması yapıldı.

AK Parti’de Genel Merkez tarafından belediye başkan aday adayı olmaları için istifaları istenen İzmit, Kartepe, Gölcük, Derince, Körfez, darıca ve Çayırova ilçe başkanlarının yerine atama yapılması için temayül yoklaması yapıldı. 7 ilçede sadece tek adaylı ilçe Derince olurken, diğer ilçelerde adaylar teşkilatlara isimlerini yazdırmak için yarıştı. Toplam 914 teşkilat üyesinin 12 ilçede oy kullanma hakkı olduğu temayül yoklamasına katılımın yüksek olduğu öğrenildi.

İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ve Bölge Koordinatörlerinden İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca İzmit, Derince ve Körfez ilçelerini gezerken, Koordinatörlerden Ali Sevinç ve Muhammet Balta ise Gölcük, Kartepe, Darıca ve Çayırova ilçelerindeki seçimleri il başkan yardımcıları ile birlikte yaptı. 7 ilçede temayül yoklamasını gözlemlediklerini ifade eden Kaynarca, “7 ilçemizde temayül yoklaması çok koordineli bir şekilde sürüyor. Arkadaşlarımız güzel bir çalışma yapmışlar. Gerçekten takdir ediyoruz. Temayül yoklamasının ardından il binamızda eski ilçe başkanları, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve kanaat önderlerimizle istişareler yapacağız. Bu istişarelerde genel merkez tarafından önemsenecektir.

KARTEPE’DE 5 ADAY

Ak Parti Kartepe ilçe Başkanı Mustafa Kocaman’ın belediye başkan aday adalığı için istifa etmesinin ardından yerine atama yapılması için temayül yoklaması yapıldı. Kartepe’de mevcut ilçe başkanvekili Faruk Baysal ile birlikte meclis üyesi Ahmet Atlı, Abidin Akyol, Şeref Merttürk ve Sadık Yılmaz yarıştı.

ÇAYIROVA’DA 6 ADAY 

Temayül yoklaması yapılan diğer ilçelerden Gölcük’te Çetin Seymen, İbrahim Ulufer, Mustafa Gürdal ve İbrahim Özkal yarışırken, Darıca’da ise sadece resmi olarak iki isim başvuruda bulundu. Darıca’da mevcut başkanvekili Ufuk Acay ve İbrahim Pilavcı yarıştı.

KÖRFEZ’DE 5 ADAY

Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt’ün istifa etmesinin ardından Körfez’de 132 teşkilat üyesi ilçe başkanı ataması için temayül yoklamasında sandık başına gitti. Körfez’de mevcut ilçe başkanvekili Ramazan Tuna ile birlikte Fehmi Öztürk, Şaban Aydın, Halil küçük ve Mehmet Sinan Fidan yarıştı.

DERİNCE’DE TEK ADAY

AK Parti’nin 7 ilçede yapılan ilçe başkanlığı temayül yoklamasında 6 ilçede çok sayıda aday yarışırken sadece Derince’de tek resmi aday oldu. Mevcut ilçe başkanvekili Selçuk Çakıroğlu resmi olarak başvurusunu yapan tek isim oldu.

İZMİT’TE  4  ADAY

İzmit’te saat 10.00’da başlayan temayül yoklamasında oy kullanma hakkı olan 201 teşkilat üyesi sandık başına geldi. İzmit’e ilginin yoğun olduğu temayül yoklamasında 4 aday yarıştı. Mevcut İl Başkanvekili Rifat Akbaş, İl Başkan Yardımcısı Ali Güney, İl Başkanı Yardımcısı Havzullah Yaydemir, ilçe yöneticileri dışında Hüseyin Öz aday oldu.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR