Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Ak Parti’den Şok ‘Koronavirüs’ Kararı

Ak Parti’den Şok ‘Koronavirüs’ Kararı
413 views
29 Eylül 2020 - 15:12

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, partisinin milletvekillerine gönderdiği mesajda, Erdoğan’ın katılacağı Meclis açılışına katılım için Covid-19 testi yaptırmalarını şart koştu.

ODA TV’de yer alan habere göre AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, 1 Ekim Perşembe günü yapılacak Meclis açılışı için milletvekillerine bir mesaj gönderdi.

Mesajda, partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis açılışına katılacağı belirtilerek milletvekillerinden Covid-19 testi yaptırmaları ve en geç perşembe günü 12.00’ye kadar kendilerine bildirmeleri istendi.

Bostancı’nın vekillere gönderdiği mesaj şöyle:

“Sayın Milletvekilimiz

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hitaplarıyla 1 Ekim 2020 perşembe günü açılacak TBMM Genel Kurulu’na katılacak milletvekillerimizin;

30 eylül 2020 çarşamba günü 08:00 – 14:00 saatleri arasında; TBMM hastanesinde veya bulundukları illerde Covıd-19 testi yaptırmaları; ve sonuçlarını en geç perşembe günü saat 12:00’den önce almış olmaları gerekmektedir.

Test sonuçlarına göre; milletvekillerimizin perşembe günkü 4.yasama yılı açılışına katılmalarını önemle rica ederim.

M. Naci Bostancı

Grup Başkanı”

TBMM’DEN DEVAM KARARI

Ayrıca, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) koronavirüs tedbirleri kapsamında, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması şartıyla, yeterli sayıda yönetici ve personel dönüşümlü olarak çalışılıyordu.

TBMM’de koronavirüse karşı “dönüşümlü çalışma” tedbiri 1 Ekim’de son bulacaktı.

Ancak, TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı’nın yazısıyla bu sürenin uzatıldığı belirtildi.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI