DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

AK Partili Kadınlar Yaşlıları Unutmadı

Son Güncelleme :

22 Mart 2018 - 9:51

/ kez okundu.
AK Partili Kadınlar  Yaşlıları Unutmadı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, Yaşlılar Haftası dolayısıyla, Yaşlı ve Düşkünleri Koruma Derneği’ni ziyaret etti.

18-24 Mart arasında kutlanan Yaşlılara Saygı haftası kapsamında kentimizde etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Yöneticileri, Yaşlı ve Düşkünleri Koruma Derneği’ni ziyaret ederek, Yaşlılara Saygı haftası dolayısıyla düzenlenen açılış törenine katıldı. Farklı STK’ların temsilcilerinin de katılımıyla pasta kesildi. Haftanın açılış etkinliğine AK Parti İzmit Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İlçe Kadın Kolları Yöneticileri, Çölyak Derneği, Otizm Derneği, Huzurevi Derneği başkan ve yöneticileri, Tema İl Temsilcisi Nermin Tol ve davetlilerle, dernek üyeleri de katıldı.

GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR

Ziyaretleriyle ilgili açıklama yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, “Ne mutlu ki, bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır” diye konuştu.

‘YAŞLILIK KAÇINILMAZ’

Yaşlı ve Düşkünleri Koruma Dernek Başkanı Sevcan Tamer, “Biz yaşlı denen Kutsal varlığa, sevgi ve saygımızı sergilemek için günleri ve haftaları asla yeterli bulmamamıza rağmen, gündeme getirici bir takım etkinlikler yapmaktayız. Büyüklere saygı ve sevginin tartışılır duruma geldiği günümüzde, onların bizlere daha çok ihtiyaçları olduğunu yaşanan acı gerçeklerle biliyoruz. Yaşlılığın kaçınılmaz bir gerçek olduğu unutulmamalıdır. Ve bir tekerrürden ibarettir” dedi.

YORUM ALANI