Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

AKP’li Başkan, Çayırova’da Halkı mı Cezalandırıyor?

AKP’li Başkan, Çayırova’da Halkı mı Cezalandırıyor?
119 views
15 Kasım 2020 - 15:32

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, yaptığı açıklamada Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’yi hedef aldı. Soyluçiçek, Başkan Çiftçi’ye, Cumhuriyet ve Şekerpınar halkına neden hizmet götürmüyorsunuz? Bölge halkını oy alamadığınız için mi cezalandırıyorsunuz? Diye sordu.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Soyluçiçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Seçilmesinin ve göreve geldiğinden beri bir çivi çakmamış olan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi hazır yapılmış olan tesisleri halkımıza hizmete açmadan özelleştirme yolunu tercih etmiştir.

Kiralama ihalesi 16/11/2020 Pazartesi günü Encümen toplantı solunda gerçekleşecektir.

Çayırova  Belediyenin Şekerpınar sosyal tesisinin belediyenin işletmeciliğinde halkın hizmetine açması beklenirken açık ihale usulüyle özelleştirmeye gidiyor.

Hazır yapılan bu sosyal tesislere ve Şekerpınar ve Cumhuriyet bölge halkına Sayın Bünyamin Çiftçi neden hizmet götürmüyorsunuz.

Sayın Başkan oy alamadığınız bölgelere ceza mı kesiyorsunuz ?

Özellikle sosyal tesislerin alt ve orta sınıf vatandaşlara hitap etmesi kamusal hizmet vermesi büyük önem arz ediyor.

Naim Süleyman Kültür Merkezindeki dükkanlar 10 yıllığına kiraya , Şekerpınar Semt Meydanı’nda yer alan Sosyal tesisi ise 3 yıllığına kiraya verilecek.

Kiralama işlemi 2686 Sayılı mevzuatı Devlet İhale Kanunu hükümlerince yapılacaktır.

Bir önceki dönem tesislerin yapılmasındaki amaç ; Akse , Atatürk ,Erişler ve Çağdaşkentte yapılanlar gibi modern hijyenik ortamlarda uygun fiyatlara özellikle alt ve orta sosyal sınıfta olan vatandaşlarımızın yararlanması için yapılmıştır.

Biz istemesek de siz bu ihaleyi yapacaksınız o yüzden umarım şartlara uygun yaparsınız .

Çayırova Halkının Uygun Fiyatlarda Hizmet Alması Engelleniyor

Bu ihale de daha öncesi adrese teslim Argen Organisazyona bırakılan Düğün Salonu benzeri sadece meclisten parmak çokluğuyla kabul edilen ısmarlama bir ihale değil de dileriz mevzuata uygun olur.

Görülüyor ki hizmet aldığı tesisler teker teker özelleştiriliyor. Çayırova halkının uygun fiyatlarda hizmet alması engelleniyor.

Çayırova Belediyesi 2020 Mali Bütçesi 175 Milyon TL  2019 Yılına göre Çayıova belediyesi nüfusumuz 130 bin civarı peki bunu mali bütçeye bölelim kişi başına düşen payı öğrenelim.  Yaklaşık 1 Trilyon 300 bin TL kişi başına düşen gelir gözüküyor peki bu paralar hizmete değil de nereye gidiyor ?

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI