DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

AKP’li Meclis Üyelerine Seslendi; ‘Siz Önce Bunun Hesabını Verin’

Son Güncelleme :

13 Nisan 2022 - 16:42

/ kez okundu.
AKP’li Meclis Üyelerine Seslendi; ‘Siz Önce Bunun Hesabını Verin’
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, mecliste gerçekleştirdiği 2021 Faaliyet Raporu’nun sunumunda gündeme gelen kapalı pazarlar ile ilgili AKP’li meclis üyelerine seslenerek, “Sizin yaptığınız pazarların ya bir yerleri çöküyor, ya da vatandaşlar kullanamıyor. Siz önce bunun hesabını verin” dedi 
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirdiği sunumda meclis üyeleriyle 2021 Faaliyet Raporu’nu paylaştı. Konuşmasında vatandaşlar ve esnaflar için çok önemli bir yere sahip olan kapalı Pazar alanlarıyla ilgili gerçekleştirilen çalışmalardan bahseden Başkan Hürriyet, bir önceki dönemde inşa edilen Pazar alanlarının ya yanlış yerlere yapıldığını ya da yapım aşamasında yanlış malzemelerin kullanılması sebebiyle çöktüğünü dile getirdi. Yakın zamanda kar yağışı sebebiyle çöken Ayazma Mahallesi’ndeki Kapalı Pazar Alanı’nda da çalışmaların tamamlanacağı belirten Hürriyet, “Ayazma Mahallesi Kapalı Pazar çatısı yine önemsediğimiz işlerden ve ciddi mağduriyetin yaşandığın bir alan.  Mevcut ekonomik koşulların yine aslında vücut bulmuş hali.
“YA ÇATISI ÇÖKÜYOR, YA DA KULLANILAMIYOR”
Geçmiş dönemde çok sayıda insanın eleştirisine ve ‘Yapmayın, burada bu sistem olmaz’ demesine rağmen inatla kullanılan bir sistem kullanıldı. Burada da ne yazık ki yaptığınız kötü imalat, yaptığınız yanlış yatırım ilk kar yağışında çöktü. Çöktükten sonra mecburen yine aynı tarzda değil daha sağlam, daha uzun ömürlü ve özellikle kamu yararı düşündüğümüzden çelik konstrüksiyon olarak projelendirdik. Bu alanın ihalesini yaptık ama ne yazık ki ihaleye giren olmadı. Biz mecburen hızlıca yapabilmek ve oradaki sıkıntıları giderebilmek için bu alanında revizyonunu tamamlamak üzereyiz” dedi.

YORUM ALANI