Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

AKP’li Meclis Üyesi Mustafa Soydabaş’tan Flaş Sözler

AKP’li Meclis Üyesi Mustafa Soydabaş’tan Flaş Sözler
50 views
08 Ekim 2020 - 13:22

İzmit Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı  belediye meclis toplantı salonunda gerçekleşti.

Önergeler dışında toplam 19 maddenin görüşüldüğü toplantıyla ilgili konuşan AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş imar, plan ve bütçe, Kültür Turizm ve Sanat gibi komisyonlardan gelen bütün kararların oybirliği ile geçtiğini hatırlatarak şunları söyledi:

YAPICI OLMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ GÖRÜLECEK

“İzmit Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı ortağımız MHP’li arkadaşlarımızla birlikte çoğunluğu oluşturuyoruz. Bugüne kadar meclis toplantı tutanakların hepsi incelendiğinde hep yapıcı ve yol gösterici olmaya çalıştığımız görülecektir. Kimi zaman bunları anlatmaya çalıştığımızda engelleyici olduğumuz iddia edilse bile bu tavrımızda hiçbir değişikliğe gitmedik. Sonuçta İzmit’imizin kazanması için üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Milletimizin bizleri seçerken omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilinciyle hareket ediyoruz”.

SORUN YENİ MÜDÜRLÜKLER DEĞİLMİŞ

“Çok uzağa değil, İzmit’e komşu diğer ilçe belediyelerine baktığınızda bile muhalefetle aramızdaki farkı bu açıdan bile görmek mümkün. Diğer ilçe belediyelerinde muhalefet temsilcileri azınlıkta olduğu halde birçok projeye hayır demiş, belediye başkanlarına karşı çıkmış. İzmit’te ise tam tersi, bugüne kadar %90’ın üzerinde bir destek mevcut. Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ve araç alımıyla ilgili kredi kullanımı ile Vadi İzmit Konutları satışında belediye başkanına yetki verilmesinde hep olumlu oy kullandık. Yeni müdürlük isteğini başta belediyeye ekstra mali yük getireceği düşüncesiyle gerek yok dedik ama ısrarcı olunca ona da evet dedik. Ama görüyoruz ki, bu yetkiyi verdikten sonra da hala kreş gibi söz verilen konularda yol alınamadığına göre sorun yeni müdürlükler değilmiş”. Her konuda önü açık olduğu halde iş icraya geldiğinde yerinde sayanlara milletimizin zamanı geldiğinde gerekli notu vereceğinden zaten en ufak şüphemiz yoktur”.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI